Středa 6. května 2009 18.45, hráno 5+1 na 1x12 minut

SK Slavia Praha (2002)–ČAFC Praha 1:3

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička, Pavel Dosadil, Victor Ferreira, Jitka Šnejdarová, David Vávra, Josef Vomáčka, Lubomír Dusil, Richard Malík, Marek Tůma, David Reinštein

Branky: Vávra (Jedlička), Reinštein (Tůma), Vávra (Šnejdarová)

Dospělí fotbalisté Slavie nechali po roce Eden padnout. Stalo se tak v semifinále Poháru ČMFS proti Slovácku. Přesně den před prvními narozeninami nové Synot Tip Areny si utkání v Edenu užili také čafáci. Byl to zápas vítězný, i když je nutné zdůraznit, že soupeřem byli o dva roky mladší slávisté.

„Jen se nebojte, nasadíme to nejlepší, co máme, a budeme vám možná i vyrovnaným soupeřem,“ vzkazoval před zápasem Jaroslav Chudomský, trenér domácí přípravky ročníku 2002.

Na rozkoukávání nebyl čas, kluci se vrhli do velkého zážitku po hlavě. Po Radkově pasu otevřel skóre David Vávra. Trenéři v rychlém sledu střídali dvě pětky, aby si všichni užili na trávníku před tribunami pro 21 000 lidí rovným dílem. A vzhledem k tomu, že fanoušci Slavie využili pohárového duelu k protestu proti zdražení vstupného, o to více pozornosti někteří z nich věnovali přestávkovému duelu našich přípravek. Třeba Pepovi tak za akci po křídle zatleskali na otevřené scéně.

Kluci se před 2463 platícími diváky činili a po Markově akci vstřelil David Reinštein druhý gól. Mladým slávistům je nutno přičíst k dobru, že několikrát dokázali zaměstnat Lukáše v bráně a po rychlém brejku se také dočkali snížení na 1:2. Čafáci si ovšem výhru pohlídali, také díky bojovníkům Ríšovi a Lubošovi. Po akci VictoraJitkou se míč dostal k Davidu Vávrovi a ten stejně jako loni na podzim dal na Slavii svůj druhý gól a uzavřel na 1:3. Měli jsme i poslední šanci, ale míč směřující na osamoceného Pavla stáhl brankář.

Pak už se začali na trávník trousit dospělí protagonisté pohárového zápasu a tím poločasové utkání skončilo. Uzavřel jej zasloužený potlesk diváků a trenéři Radek JedličkaJosefem Vomáčkou dostali nabídku, že by si s jejich týmem slávisté někdy rádi zopakovali přátelský zápas.