Statistika: Kanonýr Martin, vytrvalec Pavel a spol.

30. 6. 2013
Loni šlo klubové statistiky mladších žáků porovnat s EURO 2012 dospělých, letos si musíme vystačit s domácími vzory z Gambrinus ligy. V ní se hraje 30 kol a ani jedinou minutu v ročníku 2012/13 nevynechali pouze dva brankáři, Vaclík ze Sparty a Rada z Dukly. To čafácké áčko mělo v průběhu celé sezony na programu 35 utkání. Jen v jediném chyběl vytrvalec Pavel, ve dvou Lisťa. Hranici třiceti zápasů zdolali ještě Adam, Martin a Jíra.
Pokud jde o krále střelců, kanonýr Lafata nasbíral v dresu Jablonce a posléze Sparty rovných 20 gólů. Potěšitelné je, že čafácká Zlatá kopačka má větší váhu. Martin ji získal za 28 tref! Přes dvacet gólů se dostala ještě stříbrná Aneta, přes deset bronzový Adam následován Davidem.
Statistika asistencí se v Gambrinus lize nevede. V Čafce se strhla o korunu dvorního nahrávače velká bitva. S dvanácti čárkami ji vyhrál Hrdla, jen o jednu asistenci méně mají Martin a Adam.
Není tedy žádné překvapení, že klubovému kanadskému bodování po sečtení gólů a asistencí vévodí Martin následován Anetou a Adamem.
Brankářské statistiky v lize ovládl sparťan Vaclík. Odchytal 13 zápasů s čistým kontem a vytvořil nejdelší sérii neprůstřelnosti 526 minut. Kluci to měli těžké, hráli proti starším soupeřům, a tak byli gólmani v ostré palbě. Přesto nuly také vychytali, Honza Patka dvakrát a Cyrda jednou. Honza si také připsal nejdelší sérii bez gólu, v Zimní lize odolával 117 minut.
Hned čtyři hráči (Mahmutovič, Darida, Pospěch a Šisler) se v první lize trefili již v první minutě. Ani nejrychlejší střelci čafáků se svými zářezy dlouho nečekali. Radek proměnil své sólo proti Vltavínu (5:0) ve druhé minutě, Aneta proti Ratajům (3:6) a David ve Vršovicích (4:4) skórovali ve třetí minutě.
Statistika sezony 2012/2013 (A tým)
Odehrané zápasy: 34 – Dosadil, 33 – Listopad, 31 – Krejzl, 30 – Müller, Pavlík, 29 – Landík, Hrdlička, 27 – Pochmanová, 25 – Reinštein, 18 – Trčka, 17 – Jedlička, 16 – Hruška, 15 – Volenec, 14 – Vomáčka, 12 – Macho, 10 – Patka, 9 – Popek, 5 – N. Kranjčevič, 4 – Mašek, 3 – Novotný, 1 – Kunst,Chaloupka, Bezděka, L. Kranjčevič, Kopolovič, Vítek, Haken.
Góly: 28 – Müller, 21 – Pochmanová, 15 – Krejzl, 11 – Reinštein, 7 – Hrdlička, 6 – Trčka, 5 – Listopad, Pavlík, Volenec, 3 – Dosadil, 2 – Vomáčka, Jedlička, Landík, Macho, 1 – Mašek, Hruška, Popek.
Asistence: 12 – Hrdlička, 11 – Müller, Krejzl, 9 – Pochmanová, 7 – Pavlík, 6 – Reinštein, 5 – Landík, Listopad, 4 – Dosadil, Trčka, 2 – Vomáčka, 1 – Jedlička, Mašek, Volenec, Macho.
Kanadské bodování: Müller 39 (28+11), Pochmanová 30 (21+9), Krejzl 26 (15+11), Hrdlička 19 (7+12), Reinštein 17 (11+6), Pavlík 12 (5+7), Trčka 10 (6+4), Listopad 10 (5+5), Dosadil 7 (3+4), Landík 7 (2+5), Volenec 6 (5+1), Vomáčka 4 (2+2), JedličkaaMacho 3 (2+1), Mašek 2 (1+1), Hruška a Popek 1 (1+0).
Zápasy s nulou: 2 – Patka, 1 – Popek.
Nejdelší série bez inkasovaného gólu: 117 minut – Patka (v Zimní lize).
Nejrychlejší góly: 2. minuta Jedlička (ČAFC–Vltavín 5:0), 3. minuta Pochmanová (ČAFC–Rataje 3:6), 3. minuta Reinštein (Vršovice–ČAFC 4:4).