Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šmicrův kemp v Klášterci zpestřil i střelecký trénink

11. 8. 2009

Šmicrův kemp v Klášterci zpestřil i střelecký trénink

 

Okamžik, kdy dám gól, nic nenahradí, říká Vladimír Šmicer. Snad i proto vítěz Ligy mistrů a Poháru UEFA zaštítil první ročník fotbalového kempu Góóól. Mezi dětmi z klubů z celé republiky měla v podkrušnohorském Klášterci nad Ohří početné zastoupení i Čafka.

 

Tak trochu „pracovní“ prázdniny si naordinovali David Souček, David Reinštein, Lukáš Trávníček, Jitka Šnejdarová, Pavel Dosadil a jejich nedávný spoluhráč Jakub Nesvadba. V půlce července se zúčastnili kempu Góóól, kam dorazily také děti z přípravek Viktorie Plzeň, Mostu, Chomutova, Karlových Varů či Jindřichova Hradce.

 

Menší čáru přes rozpočet klukům udělal Karel Jarolím. Trenér Slavie totiž trochu překvapivě vzal na soustředění do Seefeldu také rekonvalescenta Vladimíra Šmicra. A tak zatímco během prvního turnusu strávil patron kempu několik dnů s dětmi, naši vyslanci byli o jeho účast v Klášterci ochuzeni. Pořadatelé však na druhou stranu měli zkušenosti z prvního týdne a sportovní program fungoval od rána do večera. Kromě hřiště byly volně k dispozici tenisové kurty, aquapark, hřiště na plážový fotbal a v případě špatného počasí i zimní stadion (bez ledu).

 

Hlavní náplní byl samozřejmě fotbal. Tréninky vedli Petr Mikolanda (šéftrenér přípravek Viktorie Žižkov a bývalý hráč West Ham United, Slavie, Mladé Boleslavi či Viktorie Žižkov), Rostislav Broum (trenér přípravek v Mostě, jako hráč působil ve druhé lize v Mostě i v Teplicích a v Německu ve druhé bundeslize v Aue) a Pavel Nobst (hlavní skaut mostecké mládeže). Došlo i na besedu a autogramiádu s teplickými Bosňany Mahmutovičem, Ljevakovičem a Merzičem či internacionálem Pavlem Chaloupkou.

 

Někdejší kanonýr reprezentační devatenáctky Mikolanda přivítal kluky krédem, že nejlepší je vyhrát 10:9. Ofenzivní pojetí fotbalu razil také na střeleckých trénincích. „Bavil jsem se s trenéry i se skauty a u nás je děláme ve Viktorce asi jediní. Áčko sice sestoupilo, v mladších kategoriích to však už začíná přinášet ovoce,“ pochlubil se Mikolanda. Děti tak vypálily na kempu i 140 střel za hodinu a půl. „Ve Viktorce jsme se dostali až nad hranici 200 ran za trénink. Když máme čtyři trenéři na starosti šestnáct vybraných kluků, může jim to něco dát,“ věří kouč.

 

„Miluju trenéry, kteří razí ofenzívu. Je znát, že Petr je útočník. Děti si musí přes léto užít hlavně míč, jmenujeme se přece Góóól,“ pochvaloval si metody mladého kouče organizátor kempu Radek Šilhan.

 

Co všechno si kluci a Jitka z Klášterce odnesli, to uvidíme již v nejbližších týdnech. Už teď je jisté, že kemp se uskuteční i v příštím roce a čafáci mají do konce září nárok na přednostní rezervaci, než bude akce vyhlášena i pro další zájemce.

 

Na závěr tréninkového týdne jsme požádali trenéra Rostislava Brouma o hodnocení, jak se mu jevili naši reprezentanti:

 

Jitka - Technicky výborná, ze začátku trochu zakřiknutá - všude kolem bylo plno kluků. Dobrá i fotbalově, má i střelu, ale hlavně přihrávku, moc se mi líbila.

 

David Reinštein - Dobrý jak do kolektivu, tak do týmu, dobrá střela, má přehled, je na tom dobře i rychlostně.

 

David Souček - Z vašich kluků se mi líbil nejvíc, přehled ve hře, výborná střela pravou, levou, dobrá nahrávka, je vidět, že u toho přemýšlí.

 

Lukáš - Výborný na čáře, dobrý reflex, výborně chytá penalty - taky nade mnou vyhrál limonádu... Potřeboval by zlepšit práci s nohama - při rozehrávce.

 

Pavel - Také se mi líbil, výborná střela, dobré vedení míče, ve hře by to chtělo trochu větší přehled, ale je to dobrý hráč.

 

Jakub - Při nácviku dobrá střela, ve hře to chce větší přesnost, ale střelba dobrá. Pro něj i pro ostatní platí, že na všem se dá zapracovat, všechno mají před sebou.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kemp Klášterec n. Ohří