Jdi na obsah Jdi na menu

A je to za námi!

7. 6. 2008

Se svou první mistrovskou sezónou se kluci rozloučili vysokou porážkou, ale svou kůži lacino neprodali, dobře kombinovali a předvedli řadu pěkných fotbalových momentů.

Viktoria Žižkov B - ČAFC B 8:2 (3:1)

K poslednímu mistrovskému zápasu letošní sezóny jsme nastoupili první červnovou sobotu na domácí umělce, přestože jsme byli v zápise uvedeni jako hosté (pořadetelství jsme si s Viktorkou prohodili i na podzim). V parném odpoledni dostali v základní sestavě příležitost David Reinstein, David Souček a Kuba Peták. Naše tradiční opory Mára Tůma, Pepíno Vomáčka a Ráďa Jedlička měli v nohou celý dopolední zápas za mladší žáky-přípravku, a tak do duelu s Viktorkou naskočili až v průběhu zápasu.

S fyzicky vyspělejším a viditelně zkušenějším soupeřem naši kluci drželi od začátku krok, především díky spolehlivému Lukášovi Trávníčkovi v brance, zodpovědné hře obránců a nadšenému kolektivnímu výkonu. Kuba Peták navíc několikrát řádně provětral soupeřovu obranu. Soupeř se však v 11.minutě ujal vedení krásnou bombou od půlky a hned minutu nato přidal druhý gól. Neutuchající snaha našich kluků přinesla ovoce v 17.minutě. Míša Nussbauer posunul doleva na Kubu Nesvadbu, ten poslal dlouhý míč na Ráďu, a ten přesně mířenou střelou z úhlu nedal gólmanovi soupeře šanci - 1:2. Blízko vyrovnání jsme byli po rohu Kuby N., když Míšovu dobře mířenou hlavičku vyhlavičkoval z branky stoper hostí, a v brance neskončily ani následné dorážky Davida Vávry, a Davida S. Minutu před koncem pak hosté další nechytatelnou bombou od půlky zvýšili své vedení na 1:3.

Bohužel, našim klukům utekl úvod druhého poločasu, když přestali kombinovat a začali nakopávat vysoké balony, které soupeř bez problémů vracel zpátky - a některé vrátil až do naší branky za Lukášova záda. A tak v 6.minutě to zčistajasna bylo 1:6. Potom se naši kluci vrátili ke kombinační hře: Tomáš Fortelka vysunul Míšu, který na dlouhou nohu mířil do gólmana. Pěknými individuálními akcemi pobavili diváky například také David V., Kuba P. a Mára. V 11. minutě se trefil opět soupeř, ale hned o dvě minuty později se z přímáku krásně trefil Ráďa - 2:7. Skóre uzavřel v 17.minutě náš nešťastný vlastenec po dobře zahraném soupeřově rohu.

Zápas byl veden z obou stran férově, což ilustruje pěkný moment z prvního poločasu, kdy za stavu 1:2 soupeř přiznal teč a rozhodčí tak po upozornění trenéra otočil aut v náš prospěch.

Klukům patří poděkování za kolektivní výkon, kombinační hru po většinu zápasu a pěkné individuální akce. Dnešní výkon je příslibem do příští sezóny, kdy budou kluci nastupovat opět v 1.třídě, ale již proti stejně starým soupeřům.

Sestava: Trávníček - Vávra, Kosina, Dosadil - Reinstein, Nussbauer, Souček, Vomáčka, Nesvadba, Fortelka, Tůma - Peták, Jedlička. Góly: Jedlička 2. Asistence: Nesvadba

Penalty: 6:7. Proměnili: Souček, Nussbauer, Vomáčka, Fortelka, Dosadil a Trávníček