8. 11. 2009

Sobota 7. listopadu 2009 13.00

ČAFC Praha B–SK Sparta Krč B 6:0 (1:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička, Richard Malík – David Souček (1+0), Pavel Dosadil (0+2), Victor Ferreira, David Vávra, Matěj Putík, Josef Vomáčka (1+0), Lubomír Dusil, Marek Tůma (1+2) – David Reinštein (2+0), Jitka Šnejdarová (1+1), Richard Kühnel

Branky: 20. Vomáčka (Šnejdarová), 31. Reinštein (Tůma), 33. Reinštein (Dosadil), 37. Šnejdarová (Dosadil), 42. Souček (Tůma), 45. Tůma (z penalty)

Pánové a dámo, klobouk dolů! Tohle byla fotbalová bomba. Dosud v tabulce druhá Krč přivezla tři posily z přeborového áčka a celkem měla na soupisce čtyři hráče ročníku 1999. Čafka povolala jen jednu posilu z áčka a vzhledem k síle soupeře sehrála jeden z vůbec nejlepších zápasů v historii týmu. Vyhrála 6:0 a pokud zvládne i poslední zápas ve Slivenci, přezimuje nejspíš na druhém místě tabulky za Újezdem.

Když si Ríša přesně v den svých 9. narozenin navlékal kapitánskou pásku, nemohl tušit, že na tuhle oslavu Čafka dlouho nezapomene… Pamětníci si těžko vybaví, kdy naposledy jím vedený tým podal proti tak silnému protivníkovi tak skvělý výkon.

Domácí měli první šanci, po Markově úniku hlavičkoval David Reinštein vedle. Potom ale začal kluky zlobit jejich bývalý kapitán Míša Nussbauer, který si z přeboru odskočil do krčského béčka. Jedno ze svých obávaných sól zakončil tvrdou střelou, kterou Lukáš nadvakrát zkrotil. Po příchodu Matěje to měli hosté ve středu hřiště přece jen těžší, nicméně další minuty se proměnily v jejich souboj s čafáckým brankářem. A Lukáš měl několika důležitými zákroky navrch, takže i s vydatným přispěním obránců Radka a Ríši vychytal svoji třetí podzimní nulu. Odečteme-li trochu extrémní zápas v Újezdu, ve zbývajících devíti zápasech má skvělý průměr 0,8 obdrženého gólu na zápas. A tak skóre otevřeli domácí. Po kombinační akci Jitka zády k brance fikaně přiklepla míč proti noze Pepovi a ten zacílil přesně k tyči.

„Krásná přihrávka na gól, ta měla oči. Vedeme 1:0, takže si to nenecháme zkazit. Ještě trochu zatlačíme ,“ přál si trenér Josef Vomáčka. „Ještě nás čeká pěkně napínavý druhý poločas,“ dodával sám pro sebe.

Jenže čafáci po přestávce dokonale převezli nejen svého kouče, ale hlavně soupeře. Dva góly Davida Reinšteina v rozpětí tří minut sparťany zlomily. Nejdřív Koloušek zakončil svůj samostatný nájezd na brankáře a za chvilku korunoval gólem také Pavlovu akci z pravého křídla. Jako by křídla dostal celý tým. Victor a David Vávra se činili v záloze, Luboš se srážel se soupeři po kraji, zkušenosti v útoku sbíral Ríša Kühnel. Gólostroj ještě nekončil. Pavel utekl i podruhé a jeho nezištnou přihrávku uklidila Jitka s jistotou do odkryté branky. Pátý gól se pak zařadil do sbírky kuriozit, protože David Souček se po Markově rohu zády k brance míči spíše uhýbal, po hlavičce nehlavičce však balon kouzelně zapadl do sítě. A když si pak neudržitelný Marek došel pro penaltu a sám ji proměnil, vehnal brankáři Krče šestou trefou slzy do očí, stejně jako se v závěru rozbrečel jeden z bojovníků soupeře v poli.

„Dlouho jsem vás neviděl, ale musím uznat, že se všichni čafáci hodně zlepšili,“ konstatoval Nussbauer senior. „Už první poločas nebyl špatný, ale druhý byl přímo krásný,“ pochvaloval si kouč Vomáčka, než se šatnou rozlehl zasloužený pokřik vítězů a Ríša mohl skvělou oslavu zakončit rozdáním čokolády.

Penalty se staly bitvou šikovných střelců, Čafka vyhrála 11:9.

Penalty proměnili: Malík, Šnejdarová, Dosadil, Dusil, Putík, Kühnel, Vávra, Jedlička, Souček, Reinštein, Trávníček