Čafáci zvládli šlágr kola a zůstali druzí

Neděle 28. března 2010 11.00

FSC Libuš–ČAFC Praha B 1:3 (0:1)

Sestava: Richard Kühnel – Radek Jedlička, Pavel Dosadil, Jan Sadílek – David Souček, Victor Ferreira, Antonín Kosina (1+0), Marek Tůma (1+1), Martin Sadílek (0+1), Lubomír Dusil, David Reinštein – Jitka Šnejdarová (1+0), Matyáš Kunst

Branky: 5. Tůma, 31. Kosina (Tůma), 33. Šnejdarová (Martin Sadílek)

Úspěšný start do mistrovského jara je potvrzen. Hned ve druhém kole čekal čafáky důležitý duel v Libuši, což byl zápas třetího týmu tabulky se druhým. V prvním podzimním kole jsme Libuš doma porazili 3:1 a přesně stejným skóre to kluci zvládli také na hřišti soupeře. Upevnili si tak druhé místo, třetí už je Krč.

Začátek byl víc než nadějný. Victor měl před sebou prázdnou branku, ale přestřelil. Gól však přišel brzy. Marek vletěl do soupeřovy rozehrávky a otevřel skóre. Důležitý gól, protože domácí hráli velmi dobře. Radek měl v obraně plno práce, za jeho dlouhými pasy se hnali David Reinštein, Matyáš či Luboš. Libuš měla tutovku na vyrovnání, ale naštěstí nedala. Hosté odpověděli kombinací JitkyTondou, která také zaváněla gólem.

„Vedeme, což je dobře, protože zápas je hodně vyrovnaný. Naši urostlí hráči by se neměli bát, soupeř se musí bát nás… Když dobře rozehrajeme zezadu, už nás stíhat nebudou,“ nabádal tým o přestávce trenér Josef Vomáčka.

Úvod druhé půle rozhodl. Dvě šance Jitky vedly k rohovému kopu, který rozehrál Marek a Tonda trochu kuriózně bokem k brance kolenem zvýšil na 2:0. Již za dvě minuty pak Martin předložil ideální finální přihrávku Jitce a ta přesnou střelou přidala třetí gól. Libuš se ani poté nevzdávala, ale Ríša její pokusy lapal, PavelHonzou drželi obranu a konstruktivně rozehrávali. Jak domácí útočili, dávali Čafce prostor k brejkům, které táhl především David Souček. Libuš nejdřív trefila břevno a střelou zdálky přece jen snížila, víc ale nestihla.

„Nejlepší pasáž přišla po přestávce. Ke konci jsme polevili, ale soupeř nám pak dával hodně prostoru a přehrát jsme se už nenechali,“ pochvaloval si kouč Vomáčka.

Penalty vyhrála Čafka 7:4.

Penalty proměnili: Jedlička, M. Sadílek, Šnejdarová, Tůma, Souček, Dosadil, Dusil