Sobota 27. září 2008 12.00

ČAFC Praha–TJ Slovan Bohnice 4:0 (1:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Radek Jedlička –  Richard Malík, Michal Nussbauer, Josef Vomáčka, Marek Tůma – David Vávra

Jakub Nesvadba, Pavel Dosadil, David Reinštein, Jakub Peták

Branky: 20. Vávra (Nussbauer), 32. Nesvadba (Vávra), 35. Nussbauer (Jedlička), 48. Reinštein (Nussbauer)

Kdo zastaví Čafku? Ani Bohnice to nesvedly a kluci tak mají po čtyřech kolech plný bodový zisk a skóre 20:0. S touto bilancí pojedou na hřiště Motorletu B, kde je v příštím kole čeká zápas podzimu.

Domácí si těsně před začátkem dali pár ostrých startů, aby se patřičně nažhavili, rozjížděli se však znovu pomalu. Hrálo se sice jen na branku Bohnic, ty však odolávaly dlouhých dvacet minut. Dlouhého gólmana jako první vystrašil Ríša, k zákroku ho přinutili také Michal zdálky či Marek po rychlé akci. Hosté spoléhali na brejky, takže Pepa musel podporovat defenzivu a bojovník Radek několikrát dělal pořádek před vlastní brankou. Druhý obránce David Souček zase zahrozil soupeři nebezpečnou hlavičkou. Klid zajistil až David Vávra, který pohotově dorazil míč do sítě. Michal pak ještě trefil tyč.

„Je to na pět gólů za poločas, ale ty dáte, jen když budete chytří… Soupeř bojuje a kouše, musíte ho víc roztáhnout,“ vysvětloval klukům trenér František Kříž. „Před brankou nám chybí hráč na dorážku,“ upozorňoval asistent Josef Vomáčka.

Po přestávce čafáci hru více rozhýbali a bylo otázkou času, kdy přijdou další góly. Povel k náporu dala prudká střela Jakuba Nesvadby, která se zastavila až v síti. Brzy poté předvedl Michal své oblíbené sólo s bezchybným zakončením – 3:0. To už se do zálohy přesunul i Radek, jehož důraz byl ve středu pole znát. Na pravé straně předvedli několik vydařených akcí David ReinšteinPavlem, zleva útočil Jakub Peták.

„Ještě to chce čtvrtý gól. Byl by celkem dvacátý,“ přál si u lajny kouč Kříž. Kluci mu přání splnili, Michalovou střelu tečoval David Reinštein mimo dosah brankáře. Lukáš si znovu moc nezachytal a jeho neprůstřelnost v soutěži trvá již 200 minut! „Teď se musíme pořádně nachystat na Motorlet,“ přemítal trenér Kříž, když klukům za odměnu objednával párky v rohlíku.

Penalty vyšly lépe Bohnicím, hosté vyhráli 4:3.

Penalty proměnili: Nussbauer, Nesvadba, Jedlička