Čafka rozhodla za poločas a dál drží vedení

1. 6. 2009

Sobota 30. května 2009 8.30

ČAFC Praha–FK Újezd nad Lesy 4:1 (4:1)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Richard Malík – Pavel Dosadil, Lubomír Dusil, Lukáš Hrdlička, Josef Vomáčka, Victor Ferreira, Marek Tůma, Lukáš Listopad – David Vávra, David Reinštein, Jitka Šnejdarová

Branky: 1. Ferreira (Tůma), 17. Vávra (Tůma), 20. Šnejdarová (Vomáčka), 24. Souček (Vomáčka)

Jarní účet je znovu srovnán na čtyři výhry a čtyři porážky. O vítězství s Újezdem rozhodli čafáci již do přestávky a dvě kola před koncem soutěže vedou tabulku o bod před Aritmou a o čtyři před Řepy. Mohou skončit nejhůře třetí, v konečné tabulce tedy určitě budou před Spartou. Po Zbraslavi je v posledním kole čeká právě Aritma…

Bravo, bravo, týmu znovu pomohl rychlý gól. Běžela teprve první minuta, když se po Markově akci do odraženého míče opřel Victor a krásně ho poslal k tyči. Újezd měl nebezpečně rohy, první závar však Lukáš Trávníček vyřešil. Brankáře soupeře prověřil Pavel, na hrotu těsně nedosáhl na míč David Vávra a pěknou akci předvedl Lukáš Listopad. Ve 14. minutě však soupeř po rohu přece jen vyrovnal a chvíli hodně zlobil. Ještě do přestávky však domácí odpor Újezdu zlomili. Po Markově centru David Vávra tečovanou střelou přehodil gólmana. Brzy nato aktivní Marek dostal přes Pepu míč k Jitce a ta vydařenou střelou přidala třetí gól. Další šanci přinesla akce Lukáše Hrdličky, těsně vedle pálil David Vávra. Muž zápasu Marek byl u všech čtyř gólů. Nejprve sám trefil boční síť, po jeho rohu pak PepaDavidem Součkem rozebrali obranu soupeře a na přestávku se šlo za stavu 4:1.

„Vedeme, ale brankář musí být víc slyšet, obránci zpracovávat míč do strany a ne před soupeře a útočníci pokaždé dobíhat před brankáře,“ nabádal trenér Josef Vomáčka.

Ve druhém poločase už gól nepadl, přesto se bylo na co dívat. Ríša dirigoval obranu, Luboš bojoval na křídle, Pavel dorážkou na dlouhou nohu jen těsně minul, vydařenou kombinaci PepyDavidem Reinšteinem ukončil až faul. Újezd pak měl problémy s průnikem Lukáše Listopada a střelami Davida Reinšteina, Jitky a Lukáše Hrdličky.

„Druhý poločas byl bez gólu, ale kluci už dovedou zvednout hlavy, přihrát si a pak jsou vidět pěkné akce,“ pochvaloval si kouč Vomáčka.

V penaltách nastal smír, skončily 4:4.

Penalty proměnili: Souček, Vávra, Malík, Dosadil