Časné střížkovské ráno ozářil Honzův gól století

Sobota 14. dubna 2012 8.15
Bohemians Praha–ČAFC Praha 0:1 (0:1)
Sestava: František Sedláček – Petr Winternitz, Jan Sadílek – Pavel Dosadil, Antonín Kosina, Martin Sadílek, David Reinštein – Tomáš Zmij, Tomáš Ratner, Jakub Přikryl, Matyáš Kunst
Branka: 15. Jan Sadílek (Reinštein)

Domácí se chtěli revanšovat za podzimní porážku 0:5 na Čafce. Od začátku se však ocitli pod tlakem. Honza nejdřív nebezpečně hlavičkoval po rohu a v 15. minutě se v sezoně poprvé trefil. Ale jak! David rozehrál přímý kop a Honza hlavičkoval vysoko do oblak. Diváci ztratili míč na chvíli z dohledu, ten se však po neuvěřitelné křivce snesl dolů a od tyče se s pomocí zaskočeného brankáře zastavil až v síti…

To byl tedy gól. O zakončení se staral i Tomáš a po Martinově sóle a nejhezčí akci zápasu trefil Raty tyč. Soupeř měl řadu šikovných hráčů, respekt z vysokých obránců a Petrova důrazu je však do přestávky držel v dostatečné vzdálenosti od čafácké branky.

Druhý poločas začal hned z prvního útoku tutovou šancí Střížkova, Fanda ji ale zlikvidoval skvělým zákrokem. Od něj se odvíjela cesta ke třem bodům. Agilní Tonda korunoval svůj zdařilý výkon další střelou do tyče. Pavel nachystal šanci pro Matese, vydařenou pasáž v útoku sehrál Kuba. Snahu o gólovou pojistku však zbrzdila spousta nepřesností a také menší pohyb v ofenzivě. Domácí měli ke konci ještě jednu nebezpečnou šanci, trefili však jen boční síť. Ani na druhý pokus tak Čafce gól nedali a nebodovali.

Navzdory třetí jarní výhře venku tentokrát nebyli trenéři spokojení. „Dávám známku tři mínus. Sobotní oběd si zaslouží jen Fanda a Tonda, ostatní suchou rýži nebo nudle s mákem,“ vystavil vysvědčení Jarda Zmij. „Musíte se zamyslet, jaký chceme hrát fotbal. Již podruhé jsme vyhráli jen díky jednomu šťastnému gólu,“ zlobil se v šatně jeho kolega Hamed Nafarieh. „Nepovedený výkon, kluci si dělají co chtějí, jen samé kličky… Přitom kolem sebe mají spoustu místa. Pár akcí se povedlo, ale nebýt Tondy, tak jen odkopáváme,“ vadilo mu.