Deset statečných se ve výhni doplazilo k penaltě

Neděle 8. června 2014 13.30

ČAFC Praha–Fotbalová akademie 1:4 (0:3)
Sestava: Jakub Přikryl – Antonín Kosina, Petr Winternitz, Michal Klimsza – Nikola Kranjčevič, Josef Vomáčka – Matěj Macho, Pavel Dosadil, Luka Kranjčevič – Jan Sadílek, Martin Sadílek
Branka: 70. M. Sadílek (penalta)

Dobře bránit, zjednodušit přechod přes střed pole a spolehnout se na silné útočníky. To byl nouzový plán, s nímž kluci s přihlédnutím ke kádrovému složení nastoupili. Čtvrt hodiny se drželi a mohli jen litovat, že v alespoň trochu kompletnějším složení měli na to, aby sehráli otevřený duel. Ve 14. minutě je bohužel vytrestala jarní bolest, góly inkasované z rohu, a soupeř otevřel hlavou skóre. Jinak byli vidět i domácí. Po bratrské ofenzivě pálil vedle Martin, gólman pak musel lapit Honzovu šanci. Poločas přepůlila osvěžovací pauza, po níž Tondovo sólo způsobilo velkou melu ve vápně. Jenže Střížkov byl produktivnější , podruhé skóroval zblízka z úhlu a potřetí znovu po rohu odrazem o tyč.

„Soupeř je vyhecovaný od trenéra, dělá polofauly, ale takový je fotbal. Chybí nám i trochu štěstí. Kuba chytá dobře, obrana má výborné zákroky. Oni jsou fotbalovější, ale jenom chci, abyste byli u hráčů. Když je máte blízko, také jsou pod tlakem. Jen mi chybí, že skoro nevystřelíme,“ nabádal trenér Jarda Zmij ve spásném stínu.

Druhý poločas začal Martinovou tutovkou těsně vedle. Hosté v 54. minutě zvýšili na 0:4 a čafáci šli navíc brzy do deseti. Honza si po srážce zranil ruku, která putovala do šátku, a kapitán dohrál zápas už jen z lavičky. Sil ubývalo, ale kluci zápas nezabalili. A v poslední minutě byli odměněni. Luka prokázal velký talent padat ve vápně a vymodlil si penaltu, kterou Martin proměnil.

„Na hřišti jsme byli nejhezčí… Lepší, ale soupeř byl ještě lepší… Ba ne, na to, v jakém jsme byli složení, to bylo v pohodě,“ vtipkoval po tropickém utkání kouč Zmij.