Do přestávky bylo v Modřanech jasno

Neděle 1. listopadu 2009 12.00

SK Modřany–ČAFC Praha B 1:4 (0:3)

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička, Pavel Dosadil, Richard Malík – David Souček (1+0), Victor Ferreira (0+1), Matěj Putík (1+1), Lubomír Dusil, Marek Tůma (0+1) – David Reinštein (1+0), Jitka Šnejdarová (1+0)

Branky: 12. Reinštein (Ferreira), 15. Šnejdarová (Putík), 22. Putík (Tůma), 32. Souček (sam. akce)

Závěrečná listopadová fáze II. třídy začala vítězně. Čafáci si dojeli pro tři body do Modřan a v příštím kole je čeká velká domácí zkouška se Spartou Krč. Na modřanském trávníku se klukům podařilo rozhodnout již do přestávky, ve druhém poločase sice měli místy velký tlak, ale dokázali přidat již jen čtvrtý gól.

Úvodní minuty naznačily, že hosté budou mít navrch, jenže do první šance se dostaly Modřany a Lukáš předvedl důležitý úspěšný zákrok. Markův brejk pak byl signálem k náporu. David Souček trefil tyč, skóre tedy po Victorově přihrávce otevřel až David Reinštein. S posilou z áčka přišla rozvaha, Matěj krásně uvolnil Jitku a ta podél brankáře přidala druhý gól. Tlak pokračoval, Radek trefil zdálky břevno, takže třetí branku přidal po dalším pokusu z větší vzdálenosti Matěj.

„Až na ospalý začátek je to dobré, nevím, proč byl úvod takový. Kdyby vám dali gól, tak je to pro vás těžké obracet. Chce to ještě víc klidu, vždyť kolikrát se můžete brankáře zeptat, kam to chce… Teď tedy nesmíme zaspat začátek druhého poločasu,“ upozorňoval v šatně u horkého čaje trenér Josef Vomáčka.

Přání se mu brzy splnilo, David Souček vnesl rychlým průnikem do obrany domácích zmatek a střelou z úhlu gólové dílo sám dokonal. Dvě minuty poté vyšel Modřanům rychlý protiútok a sebraly Lukášovi čisté konto. Víc už jim však obránci nepovolili, Pavel několikrát založil dobrou akci a Ríša se zase na druhé straně dostal k nebezpečné střele. Po straně se vpřed tlačil buldok Luboš, šance přinesla řada rohů i průniky po křídlech, skóre se však už nezměnilo.

„Škoda nevyužitých šancí, zahodili jsme jich opravdu dost,“ litoval kouč Vomáčka.

Při penaltách střelci pohořeli, výhru 2:1 zajistili Matěj a nehrající náhradník Pepa.

Penalty proměnili: Putík, Vomáčka