Dobrý poločas s Admirou zmírnil těžké období

Dobrý poločas s Admirou zmírnil těžké období

Sobota 28. května 2011 8.30

ČAFC Praha–Admira Praha 1:6 (0:5)

Sestava: Otto Novotný – Pavel Dosadil, Radek Jedlička (0+1), Lubomír Dusil, Jiří Pavlík (1+0) – Vítek Tuček, Daniel Burock, Jan Maršál, Robert Lácko, Lukáš Listopad – Lukáš Hrdlička, Šimon Hruška

Branka: 38. Pavlík (Jedlička)

Kdyby se tak hodnotil každý poločas zvlášť… Čafáci by konečně měli aspoň jeden jarní bod, protože s Admirou uhráli po přestávce remízu 1:1. Škoda první půle, v níž hosté utekli o pět gólů a také díky pravidelnému střídání dvou kvalitních sestav si už žádné problémy nepřipustili. Potěšitelné určitě bylo, že domácí nacházeli odvahu k útočení a po „dvouciferném“ období uhráli přijatelný výsledek.

Zlozvyk věnovat soupeři úvodní góly kluky bohužel neopustil. Tentokrát šlo o nešťastnou vlastní trefu již ve 2. minutě, takže předchozí Ottův výborný zákrok přišel vniveč. Neobsazený soupeř za chvíli přidal druhý gól, a tak hrozil další debakl. Čafáci se však nepoložili a v dalších minutách kladli favoritovi odpor. Nezvládli až závěr poločasu, kdy třikrát inkasovali.

„Běháme po hřišti jako stádo. Každý si přece musí držet svého hráče,“ připomínal trenér Martin Listopad. „Nemyslete na to, že je to o pět gólů. Hrajte v klidu a také dáme gól. Všechno se hlavně těm menším vrátí v příští sezóně,“ přidával se kouč Martin Hornok.

Druhý poločas byl mnohem vyrovnanější. A dočkali se i domácí. Po Radkově přímém kopu byl Jíra před brankou dostatečně důrazný a připsal si svůj premiérový gól v přeboru. Škoda že hned o dvě minuty nato se trefila i Admira. Víc už si však čafáci líbit nenechali a skóre 1:6 zůstalo až do konce.

„Druhý poločas se mi líbil, byl daleko lepší než první. Jen škoda, že když vybojujete míč, posíláte pak soupeře sami do útoku,“ hodnotil trenér Listopad. „To nás pak stojí spoustu sil. Jinak se mi líbil Radek, který se v průběhu jara hodně zlepšil,“ navázal asistent Jiří Pavlík.