Dva góly do poločasu ve Zbraslavi stačily

Sobota 1. května 2010 9.30

SK Zbraslav–ČAFC Praha B 1:2 (0:2)

Sestava: Richard Kühnel – Radek Jedlička (0+1), Pavel Dosadil – David Reinštein, Antonín Kosina (0+1), Josef Vomáčka, Matěj Putík, Victor Ferreira (1+0), Marek Tůma – Jitka Šnejdarová, Tomáš Zmij (1+0)

Branky: 11. Zmij (Kosina), 15. Ferreira (Jedlička)

Po roce čafáci znovu dobyli Zbraslav. Před rokem sem přijeli v oslabené sestavě, ale díky kolektivnímu výkonu vyhráli 3:0. Tentokrát rozhodli dvěma trefami z prvního poločasu, domácí stačili v poslední minutě už jen snížit. Výhra je cenná, soupeř nasadil téměř celý tým z ročníku 1999.

Čafáci byli efektivnější, ale jinak se hrál vyrovnaný zápas. Z brejku zahrozil Marek, po přímém kopu se v brance musel blýsknout Ríša. Formu z minulého zápasu si naštěstí udržel Tonda, krásně prošel po křídle a Tomáš zblízka otevřel skóre. To kluky povzbudilo, další šanci měl Pepa a brankáře vystrašil i Matěj. Do ofenzívy se zapojoval i Pavel a na druhé straně Radek, který se pustil do smělého sóla, přihrál Victorovi a ten přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Poločas uzavřela šance Davida.

„Soupeř hraje hlavně středem hřiště, ale my krajů vůbec nevyužíváme. Také jim necháváme moc prostoru na střelbu,“ upozorňoval trenér Josef Vomáčka.

Ještě nebylo nic rozhodnuto, po přestávce tým několikrát podržel Ríša. Zbraslav se nevzdávala, takže Davidovi s Jitkou se otvíral prostor k brejkům. Nebezpečně pálili Victor a Matěj, branku však nepřidali. Míč do sítě nakonec dotlačili domácí, naštěstí to bylo až v poslední minutě a na výhře Čafky už to nic nezměnilo.

„Nechávali jsme soupeři moc místa, kluci vypadali dost utahaně. Chybí nám větší spolupráce záložníků s obránci,“ hodnotil kouč Vomáčka.

Penalty vyhrála Zbraslav 5:4.

Penalty proměnili: Reinštein, Tůma, Ferreira, Putík