Jdi na obsah Jdi na menu

Dva výstřely ze tmy zajistily vítězné loučení

10. 11. 2011

Závěrečné kolo podzimní části přeboru přivedlo kluky na Kavčí hory za areál České televize. Žádnými televizními hvězdami se ovšem nestali – ne že by hráli špatně, za tmy a umělého osvětlení však diváci sotva přehlédli celé hřiště. Podstatné je, že čafáci potvrdili roli favorita, již do přestávky vstřelili Podolí dva góly a třemi body stvrdili vítězné loučení s první částí mistrovské soutěže a posun na páté místo tabulky.

Středa 9. listopadu 2011 17.00

AFK Slavoj Podolí–ČAFC Praha 0:2 (0:2)

Sestava: František Sedláček – Petr Winternitz, Tomáš Zmij, Jan Sadílek, Josef Vomáčka – Martin Sadílek, Antonín Kosina – David Reinštein, Tomáš Ratner, Pavel Dosadil, Jakub Přikryl

Branky: 17. Zmij (střela zdálky), 27. Ratner (M. Sadílek)

Hosté začali pěkně útočně a od prvních minut se usadili na polovině soupeře. Uzdravený MartinTondou zásobovali útočníky a DavidRatym se brzy dostali do prvních šancí. Tomáš se pak rozběhl k sólu přes celé hřiště. Obrana Podolí ho ještě stihla zastavit, čafácký kapitán se však dočkal o chvíli později. Zdálky se opřel do míče, ten se vynořil ze tmy a překvapený brankář ho propustil do sítě. Velkou šanci měl Kuba, za překonaného gólmana však ještě zaskočil obránce. Parádní okamžik přišel ve 27. minutě. Raty rozkmital své avantgardní oranžové kopačky, uvolnil se přes obránce a přesnou střelou k tyči zvýšil vedení na 2:0.

Po přestávce se Podolí snažilo alespoň o čestný úspěch. Před brankou však nebylo nebezpečné, Fanda si dirigoval hráče před sebou a hlídal další čisté konto. Honza, Petr a Pepa hlídali protivníka po stranách a měli čas na zakládání kontrů. Po jednom z nich šel z úhlu na branku Pavel a prudkou střelou prověřil gólmana. Velký závar způsobili KubaMartinem, jejich šance skončila rohovým kopem. Další ránu Tomáše pak brankář se štěstím vyrazil na tyč.

Čafáci celý zápas kontrolovali a tři body si zasloužili. Pokud Vltavín o víkendu nevyhraje na Tempu, přezimují kluci na pátém místě. „Většinu prvního poločasu jsme se snažili kombinovat a tím soupeře přehrávali. Škoda jen, že jsme tak málo stříleli. Tomášův šťastný gól ukázal, že se to vyplatí. Raty přidal po pěkné akci druhý gól a dvě trefy nám na vítězství stačily. Kdyby se kluci snažili ještě lépe pohybovat, nabízet se a odskakovat od soupeře, mohli jsme dát gólů víc. Jenom tak můžeme být ještě nebezpečnější – na tom musíme pracovat během zimní přestávky,“ hodnotil trenér Hamed Nafarieh poslední mistrovské vítězství v tomto roce.