Neděle 12. dubna 2015 14.30

Čechie Uhříněves–ČAFC Praha 5:0 (1:0)

Sestava: Nikola Kranjčevič – Pavel Dosadil, Josef Vomáčka, Michal Landík, Tomáš Mašek velký – Luka Kranjčevič, Otto Novotný, Lukáš Listopad, Adam Krejzl, Matěj Hrstka, Lukáš Vítek, Alan Mamudov – Martin Müller, Šimon Hruška, Jan Patka

Žluté karty: Novotný, Hrstka

Hlavu vzhůru, tenhle zápas za to stál! Hned od začátku se hrála otevřená partie. Domácí z metru přestřelili prázdnou branku, na druhé straně je vyděsil Adamův průnik do hloubi šestnáctky. Teprve ve 20. minutě se Čechie po rychlé akci ujala vedení. A protože Nik další tutovku zblízka zázračně chytil, všechno bylo před druhým dějstvím otevřené.

„Pojďte se zápasem něco udělat, ještě to jde. Máme tam dobré pasáže, ale chybí nám střelba a také větší doplnění z druhé vlny,“ nabádal kluky na lavičce trenér Martin Listopad. „Soupeř nás přehrává v soubojích rychlostně, ale máme některé naprosto výborné hráče – třeba Tomáše nebo Adama,“ dodával Jíra Pavlík.

Úvodní čtvrthodina druhé půle byla zřejmě tím vůbec nejlepším, co zatím kluci v přeboru předvedli. Aktivně se do soupeře obuli a dostali ho pod tlak. „Musíme to udržet, jsme zralí na gól!“ neslo se z domácí lavičky. Pohyblivý rozhodčí byl blízko všemu podstatnému, na hřišti měl pořádek. Jednu zásadní chybu ale udělal. Ve 48. minutě neodpískal penaltu za faul na Luku. I domácí pomezní přitom potvrdil, že to faul byl… A dvě minuty poté domácí obloučkem do opuštěné branky zvýšili na 2:0. To byl rozhodující úder, který kluky zasáhl natolik, že inkasovali ještě další tři branky. V závěru se ale zvedli a posledních deset minut zase po Hrušově střele zdálky zatlačili. Minimálně jeden gól by si zasloužili, ale nebyl jim přán. Pavel přehodil vybíhajícího gólmana, ale míč škodolibě dopadl za břevno jen na horní síť. A Luka minutu před koncem trefil tyč.

„Hlavu vzhůru, výkon nebyl špatný. Mačkali jste je a dalo se na to dívat. Až přestanete dělat blbé chyby, bude to vypadat jako fotbal… Sami jste si vyzkoušeli, že to jde hrát i s fyzicky silnějším soupeřem. Načal nás sudí neodpískanou penaltou – a pak jsme se dokopali sami,“ zhodnotil Martin.