Gól jsme nedali, Řepy nám oplatily porážku

7. 5. 2009

Úterý 5. května 2009 17.00

Sokol Řepy–ČAFC Praha 3:0 (1:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – Josef Vomáčka, Radek Jedlička, Richard Malík – Pavel Dosadil, David Reinštein, Victor Ferreira, Marek Tůma, Lubomír Dusil – David Vávra, Jitka Šnejdarová

Časy se mění. Na podzim, když měli kluci v mužstvu v podobě Michala mimořádnou individualitu, porazili doma Řepy hladce 6:1. V jarní odvetě však soupeř představil silnější tým, který se opíral o svého nadprůměrného kapitána, a porážku čafákům vrátil. Zatímco náskok vedoucího týmu tabulky se každým kolem zmenšuje, Řepy se derou vzhůru…

Domácí začali náporem a Radek musel hned po jednom z prvních soubojů dostat obstřik na zraněné koleno. Horší bylo, že důrazný kapitán Řep již v 6. minutě otevřel skóre a každý jeho útok hrozil dalším gólem. Čafáci hráli jako opaření a dost dlouho jim trvalo, než přesunuli hru alespoň do středu hřiště. David Reinštein, Victor i Marek zkoušeli zaútočit, Luboš bojoval na křídle. Žádnou šanci to však do přestávky nepřineslo, naopak Lukáš musel povedenými zákroky držet šance na případný obrat.

„Vás to nebaví!? Soupeř má jednoho výborného hráče, kapitána, a vy se jen díváte, jak mu to jde… Nedáte si jednu jedinou přihrávku,“ kritizoval kluky v kabině kouč Josef Vomáčka. „Neměli jsme jedinou šanci, jedinou střelu na branku, kromě Luboše nikdo nebojuje… Potřebujeme dát góly, tak jdeme na ně,“ přidával se trenér Radek Jedlička.

Kapitána soupeře dostal osobně na starost Pepa a s pomocí Ríši si po přestávce nevedl zle. Příslibem byla i Pavlova akce po křídle a přihrávka Radkovi, který se přesunul do zálohy. Ovšem když už ho podobně dokázal uvolnit i David Reinštein, obrana soupeře stačila střelu vždy zblokovat. Naopak kapitán Řep trefou k tyči ve 37. minutě zvýšil na 2:0. David Vávra se ještě pral na hrotu, ale většinou byl proti přesile soupeře sám, ke střele se dostala Jitka. Nepomohlo nic, naopak v poslední minutě jsme po rohovém kopu dostali třetí gól.

„Bylo to hodně špatné,“ konstatoval zklamaný trenér Jedlička.

Čafka ovládla aspoň penalty, vyhrála je 6:5.

Penalty proměnili: Vávra, Jedlička, Malík, Vomáčka, Tůma, Trávníček