Hostivař neměla v bitvě spolužáků nárok

Sobota 24. října 2009 11.30

ČAFC Praha B–Hostivař 8:1 (7:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – Pavel Dosadil, Petr Winternitz (0+1) – David Souček (1+0), Martin Sadílek (1+2), Lubomír Dusil, Victor Ferreira (1+2), Radek Jedlička (1+1), Richard Malík, Marek Tůma (0+1) – David Reinštein (1+0), Jitka Šnejdarová (2+0)

Branky: 3. vlastní, 5. Souček (Ferreira), 5. Jedlička (Ferreira), 9. Šnejdarová (Sadílek), 14. Reinštein (Jedlička), 15. Ferreira (Tůma), 19. Sadílek (Winternitz), 30. Šnejdarová (Sadílek)

Domácí tvrz zůstává ve II. třídě nedobyta. Proti Hostivaři spustili čafáci velkou kanonádu a po prvním poločase měli s přehledem našlápnuto ke dvoucifernému vítězství. Po přestávce je ovšem hlad po gólech přešel, začali příliš sólovat a jen kvůli přílišné sobeckosti před brankou soupeře mohou litovat, že se vytoužené „desítky“ nedočkali.

Žákyně Lenka viděla v akci hned čtyři své spolužáky ze 4. A, Radka, Pavla a Martina na straně jedné, Adama na straně druhé. Oba týmy pak také měly hráče, kteří oblékali dres soupeře – u domácích to byl David Souček, u hostů Pavel Vrtiška. Průběh zápasu byl ovšem jednostranný. Hostivař si dala hned na začátku vlastní gól a čafáci se obuli do díla. David Souček vypustil svůj projektil krásně do šibenice a v téže minutě se trefil také Radek. Po sóle Martina pak do prázdné branky doklepávala Jitka a Ríša chvíli poté trefil břevno. Lukáš si moc nezachytal, bojovník Petr spolu s Pavlem soupeře do šancí nepouštěli. Po menší odmlce brankostroj pokračoval. Pátý korálek navlékl David Reinštein a po Markově akci se připojil Victor. Skóre poločasu pak po spolupráci posil z áčka uzavřel Martin.

„Můžeme hrát v klidu, ale měli bychom si ještě častěji pomoci přihrávkou na lépe postaveného spoluhráče,“ upozorňoval kluky trenér Josef Vomáčka.

A právě to byl problém druhé půle. Martin ještě podruhé uvolnil Jitku, ale tím koncert ustal. Nešlo ani tak o to, že právě Adam dal svým spolužákům čestný gól Hostivaře. Horší bylo, že čafáci začali hrát před brankou soupeře jen na sebe. Pracant Ríša založil několik akcí, po nichž se uvolnil, ale finální přihrávky se od spoluhráčů ani jednou nedočkal, stejně jako třeba před prázdnou brankou stojící Luboš.

„Druhý poločas jste s nimi hráli jen 1:1 a to je trochu málo… Ríši mi bylo až líto, že mu nikdo nepřihrál,“ vytkl týmu kouč Vomáčka.

Penalty skončily smírně 4:4.

Penalty proměnili: Souček, Tůma, Sadílek, Malík