Neděle 6. dubna 2014 13.30

ČAFC Praha–SK Střešovice 1:3 (0:1)
Sestava: František Sedláček – Jakub Přikryl, Petr Winternitz, Michal Klimsza – Pavel Dosadil, Josef Vomáčka, Jan Patka – Antonín Kosina, Jan Sadílek, Martin Sadílek, Tomáš Zmij, Patrik Trčka, Matyáš Kunst – Adam Krejzl, Lukáš Listopad
Branka: 40. Zmij (Kosina)

Vzpomínáte? Začátkem září prohrál silně oslabený výběr čtyř ročníků v prvním kole přeboru ve Střešovicích 0:6. V jarní premiéře sice soupeři porážku neoplatili, jinak ovšem čafáci ukázali, že už jsou přece jen mnohem dál než na začátku soutěže.

Hosté trefili již ve 2. minutě tyč, šance však měli i domácí. Po chybě v rozehrávce soupeře Patrik trefil tyč. Po Tomášově centru pak zblízka zakončoval Tonda, proti němuž brankář vytáhl zákrok zápasu. Čím dál více bylo patrné, že zápas může rozhodnout první gól. Střešovice k němu bohužel ve 20. minutě po chybě v obraně přišly hodně lacino.

„Hlavy nahoru, prohráváme jen 1:0. Málo si ale na hřišti pomáháme,“ nabádal kluky trenér Martin Listopad. „Máme hodně centrů, ale nikdo se na ně nenabízí. A zaostáváme ve startu na míč,“ přidával se koučJarda Zmij.

Druhý poločas začal pohromou, hosté dali gól přímo z rohu... O chvíli později však Tonda vybojoval u koncové čáry zdánlivě ztracený míč, přesně odcentroval a Tomáš pohotovou střelou skóroval. Domácí byli zpátky v zápase a také díky Fandově efektnímu skvělému zákroku naděje žila. Bohužel jen do 63. minuty, kdy soupeř definitivně rozhodl.

„Hráli jste výborně, trochu jsme si to vyžrali,“ konstatoval trenér Zmij. „Žádná ostuda, víc se s tím asi dělat nedalo. Příště to může být ještě lepší. Třetímu gólu předcházel faul, ale nebyl pískaný, takže musíme hrát dál a spíš se na hřišti povzbuzovat a vzájemně uklidňovat. Hodně mě překvapil Pepa,“ přidával se jeho kolega Listopad.