Neděle 13. dubna 2008 16.30

ČAFC Praha B – SK Slavia Praha B 2:2 (0:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – Antonín Kosina, Matěj Putík, Richard Malík, Pavel Dosadil, Jakub Nesvadba – Josef Vomáčka, Michal Nussbauer, Marek Tůma, David Reinštein, Tomáš Fortelka – Radek Jedlička, Jakub Peták, Jitka Šnejdarová

Branky: 39. Tůma, 45. Jedlička

Jarní jízda nekončí! Další bodík ztráty na příčku znamenající záchranu je umazán. Zápas z hlediště sledoval i Tomáš Skuhravý. Slavný Bomber viděl skvělý zvrat, díky němuž si čafáci udrželi jarní neporazitelnost.

Kluci nic nedali na podzimní porážku 0:4 v Edenu a pěkně se do červenobílých obuli. Slávisté se snažili kombinovat, ale Márova šance v 9. minutě pro ně byla varováním. Domácí si troufali dál, dvě šance Pepína zlikvidoval gólman, po křídle útočili Tonda a Davídek II, až na hrot se dokázal probít Matěj.

„Hezký poločas, ale teď to bude těžší. Nenechte se odstrčit, jsou stejně staří jako vy! Je to dobré, nenechte je vydechnout,“ burcoval kluky o přestávce trenér Radek Jedlička.

Druhý poločas nezačal dobře a slávisté, jejichž kapitánem byl Bejbl junior, po rohovém kopu otevřeli skóre. Vyrovnat mohl Míša, který se probil až na hrot, další šanci měl Pepíno. Jenže pak utekli slávisté, běželi na Lukáška dva a zvýšili na 0:2. Víc gólů už bojující obránci Kubík I, Pája a Ríša soupeři nedovolili. Odpověď Čafky přišla hned za dvě minuty. Mára předvedl famózní brejk, protisměrnou kličkou posadil urostlého obránce na zadek a nezadržitelně skóroval. Tím dostal zelenobílé znovu do hry a ti se dočkali i vyrovnání. Po přímém kopu Matěje se před brankářem prosadil Ráďa a poslal míč do sítě. Hned vzápětí měl vítězný gól na noze Míša, brankáře však nepřelstil. Úspěšný návrat do mužstva oslavil Tomášek, z bodu se radovali také Kubík II a Jíťa.

„Dobrý zápas. Vidíte, že můžeme hrát s kýmkoliv – i se Slavií. Já tomu pořád věřil,“ chválil kluky Radek Jedlička. Čafáci zopakovali remízu 2:2, kterou uhráli na Slavii v přípravném zápase na 3x25 minut v říjnu 2006.

V penaltách se prosadil soupeř, Slavia je vyhrála 9:6.

Penalty proměnili: Putík 2, Malík, Kosina, Vomáčka, Jedlička