Úterý 6. května 2008 16.30

ČAFC Praha B – FC King 4:3 (1:1)

Sestava: Lukáš Trávníček – Pavel Dosadil, David Vávra, Josef Vomáčka – David Reinštein, Michal Nussbauer, Marek Tůma, David Souček, Tomáš Fortelka, Lubomír Dusil – Radek Jedlička, Jakub Peták

Branky: 9. a 41. Nussbauer, 27. a 33. Souček

S Kingem je to pokaždé drama. Odveta v mnohém připomínala podzimní remízu 3:3, tentokrát však se šťastným koncem pro Čafku. Vítězstvím se kluci znovu bodově dotáhli na Bohnice a naděje na záchranu stále žije.

Již samotný úvod napověděl, že tento zápas nebude pro slabé nátury. Míša se vřítil do první šance a trefil tyč. Kluci pokračovali v náporu a tyčku trefil i Ráďa. Akce neskončila a ze druhé strany vypálil Mára – do třetice do tyče! Pak už se síť konečně rozvlnila. Kluci dobře clonili brankářovi, Míša z přímého kopu otevřel skóre a poprvé metal oslavný kotrmelec. Kluci byli při chuti a nebezpečně vystřelil také Pepíno. Ještě do přestávky ovšem přišla první komplikace a King vyrovnal. Vysoko letící střelu pak Lukášek chytil.

„Nehrajeme špatně, ale je tam hromada chyb. Musíme útočit po křídlech a dovést míč před branku. Nemáme se na co šetřit, makáme na sto procent,“ nabádal kluky trenér Radek Jedlička.

Bez starších posil, Ríši i Kubíka I čekala kluky tvrdá práce. Pájův roh byl signálem k náporu ve druhém poločase. Stál za to, kombinaci završil gólovou střelou Davídek III. Brankář, který se vrátil na hřiště jako záložník, byl nečekaným žolíkem týmu. Po Míšově přímém kopu se znovu nejlépe zorientoval a dorážkou přidal svůj druhý gól! Kapitán Davídek I dirigoval obranu, spolu s Pájou a Pepínem odehráli zápas bez střídání. V bezpečné vzdálenosti od vlastní branky soupeře zaměstnávali Kubík II, Luboš, Tomášek i Davídek II.

King se ovšem nepoložil, po brejku snížil a oživil vzpomínky na podzimní detektivku. Posléze rozhodčí neponechal výhodu faulovanému Ráďovi, ale spravedlnost slepá nebyla. Míč si znovu postavil Míša a podruhé z přímého kopu zavěsil. Pořád ještě nebylo vyhráno, tím spíš, že Mára trefil čtvrtou tyčku v zápase a ani průnik Davídka II gólem neskončil. King dvě minuty před koncem po rohu snížil a pak nás ještě pořádně vyděsil. Jednou však soupeř trefil jen boční síť a v posledních vteřinách pálil těsně vedle. Až pak mohli kluci v zelených dresech zvednout vítězně ruce nad hlavu…

„Pořádně si zakřičte. Dokázali jsme si, že můžeme vyhrát i bez posil a bez opor,“ zhluboka si oddechl Radek Jedlička.

Penalty skončily nerozhodně 4:4.

Penalty proměnili: Vávra, Fortelka, Vomáčka, Nussbauer