20. 5. 2009

Sobota 16. května 2009 8.30

ČAFC Praha–FC Přední Kopanina 6:0 (4:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Richard Malík – David Reinštein, Josef Vomáčka, Victor Ferreira, Marek Tůma, Lubomír Dusil – David Vávra

Branky: 2. Vávra (Souček), 4. Vávra (Ferreira), 7. Souček (Trávníček), 9. Vávra (Reinštein), 27. Malík (odražený míč), 42. Vávra (Souček)

Hladká výhra srovnala jarní bilanci Čafky na tři vítězství a tři porážky. Přední Kopanina porazila v minulém kole Motorlet, ale k nám přijela oslabena o několik hráčů. Kluci toho využili a rychle rozhodli. Stále tak vedou tabulku o čtyři body. Závěr soutěže bude náročný – nejenže čekají silní soupeři, ale skladbu mužstva začínají komplikovat odjezdy na školu v přírodě.

Takový raketový start bychom si nechali líbit každý zápas! Kluci nic moc nevymýšleli, David Souček vysunul dlouhým pasem Davida Vávru a ten po sóle střelou k tyči již ve 2. minutě otevřel skóre. A to byl teprve začátek. Hned nato Victor přehodil obranu a stejný střelec tvrdou ránou přidal druhý gól. V jednoduchosti byla krása, a tak po výkopu Lukáše zakončil svou akci David Souček třetí brankou. V 9. minutě to bylo již 4:0 – po rychlém protiútoku a přihrávce Davida Reinšteina završil David Vávra svůj hattrick. Čafáci byli při chuti, Luboš vybojoval na křídle několik míčů, Pepa se stáhl do obrany a spolu s Ríšou zakládali útoky. Po Markově akci ohrozil branku také Victor.

„Konečně jste objevili kouzlo jednoduché přihrávky. Dávejte balony dopředu, nebojte se je tam nakopnout. Krásné tři góly, Davide, ale chtěl jsem od tebe vidět ještě jeden. Vedeme 4:0 a pojďte dát minimálně čtyři další góly. Trefit se může každý, i Ríša z obrany, to je největší kouzlo fotbalu,“ navnadil o přestávce trenér Radek Jedlička kluky na druhý poločas.

V něm se mu některá přání splnila. Ríša si našel odražený míč a střelou zdálky k tyči zaznamenal pátý gól. Po ráně Davida Součka pak před brankou číhal útočný predátor David Vávra a opravdu přidal svoji čtvrtou trefu. Chyběl jen kousek a mohli jsme Kopaninu stejně jako na podzim znovu porazit 7:0. Ríša, který se v závěru přesunul do útoku, však tentokrát orazítkoval břevno.

„Když se všem klukům daří, už se dá na jejich hru dívat,“ pochvaloval si kouč Josef Vomáčka. „Jsem příjemně překvapený, konečně jsme zjednodušili hru,“ dodával trenér Jedlička.

V penaltách nastala výjimečná situace – ani jeden z čafáků brankářku Kopaniny nepřekonal, takže hosté je vyhráli 5:0.