Kapitánův hattrick vyšperkoval vítězné loučení

4. 6. 2012

Matějův návrat, Tondův padající list, Tomášův hattrick a spoustu loučení – s trenérem, sezonou i stávajícím složením týmu. To všechno přineslo poslední kolo přeboru, v němž sice Podolí dvakrát vyrovnalo, nakonec si však čafáci na domácím trávníku před odchodem na bowling otevřeli ve druhém poločase střelnici. Vyhráli 6:2 a skončili v přeboru na pátém místě se ziskem 44 bodů a zakulaceným skóre 50:30.

Sobota 2. června 2012 13.00
ČAFC Praha–AFK Slavoj Podolí 6:2 (1:0)
Sestava: František Sedláček – Petr Winternitz, Jan Sadílek, Tomáš Zmij, Josef Vomáčka – Antonín Kosina, Martin Sadílek, David Reinštein – Matěj Putík, Tomáš Ratner, Jakub Přikryl, Pavel Dosadil
Branky: 14. Kosina (sam. akce), 38. M. Sadílek (Ratner), 45. Zmij (sam. akce), 47. Zmij (přímý kop), 50. Zmij (Reinštein), 68. Ratner (Kosina)

První poločas v mnohém připomínal minulý domácí zápas s Krčí. Ovšem s tím rozdílem, že bojovné Podolí nejen urputně bránilo, ale nejednou také vyrobilo velký závar před brankou domácích. Ještě štěstí, že Tonda brzy rozšířil čafáckou sbírku gólových kuriozit – jeho polocentr z těžkého úhlu se jako padající list snesl za zaskočeného gólmana rovnou do sítě. K další trefě měl střelou z voleje blízko Matěj, který stihl alespoň poslední jarní zápas. Tutovku Podolí bravurně zneškodnil Fanda, a tak kluci o půli vedli.

„Máme moc nepřesností, z nichž jsou brejky soupeře. Stačí se soustředit na přihrávku, nic jiného v tom není,“ upozorňoval kluky o přestávce trenér Hamed Nafarieh.

Druhý poločas začal divoce. Podolí po rohu hned vyrovnalo. „Dáme gól!“ naštvalse Martin. A jak řekl, tak učinil. Hned po rozehrání si vyměnil míč s Honzou, narazil si ho s Ratym – a strhl vedení na stranu Čafky. Ne na dlouho. Po chybě v rozehrávce soupeř i podruhé vyrovnal. Jenže vzápětí už kluci zase vedli. Tomáš završil velké sólo přesnou střelou k tyči – a to byl definitivní zlom. Tím spíše, že kapitán během pouhých pěti minut vystřihl čistý hattrick! Druhý gól přidal z přímého kopu a třetí hlavou po Davidově rohu. Pak už se na branku Podolí valil jeden útok za druhým. Několikrát se na dostřel dostal Petr, ale gól mu prostě nebyl přán. Zteč si užili i Pavel a Pepa, presink si vzal na starost Kuba. Dvě minuty před koncem se po Tondově centru o šestý gól postaral Raty. Kruh se tak dokonale uzavřel. Hráč, který se na soustředění v Doksech postaral o první trefu sezony, na jejím konci střelecký účet také uzavřel…

„Kluci se už přece jen tolik nesoustředili na zápas, měli v hlavě i závěrečnou akci a loučení. Udělali hodně chyb v rozehrávce, po dvou inkasovaných gólech se ovšem výrazně zlepšili. Ukázali, že soupeře můžeme porazit – a také ho porazili. Měli jsme zápas pod kontrolou. Poslední utkání si všichni užili, hráli dobře. O to jde, pro mě je důležité, že se bavili,“ hodnotil Hamed. „Za poslední zápas dávám známku dvě. A k obědu špenátovou pizzu – ale jak koukám, ta už je snědená,“ usmíval se při bowlingu na Ovčíně jeho kolega Jarda Zmij.