Sobota 29. května 2010 17.00

SK Sparta Krč B–ČAFC Praha B 7:2 (4:0)

Sestava: Richard Kühnel – Radek Jedlička, Pavel Dosadil – David Reinštein, Josef Vomáčka, Tomáš Zmij (2+0), Victor Ferreira (0+1), Marek Tůma (0+1), Lubomír Dusil – Jitka Šnejdarová, Matyáš Kunst

Branky: 30. Zmij (Tůma), 37. Zmij (Ferreira)

Druhou porážku o pět gólů v soutěži si čafáci připsali v předposledním kole II. třídy. Po podzimních 0:5 s Újezdem si tentokrát dojeli pro nášup 2:7 do Krče. Vzhledem k domácí výhře 6:0 však o jediný gól udrželi lepší bilanci ze vzájemných zápasů a pokud v posledním utkání porazí Slivenec, skončí druzí. Toto utkání bylo přeloženo na pátek 4. června v 17.30.

V Krči se hrálo o konečné druhé místo v tabulce, a tak domácí nasadili kompletní dvě sedmičky včetně exčafáckého čtyřlístku Lukáše Trávníčka, Michala Nussbauera, Richarda Malíka a Davida Vávry. Sparta si okamžitě vytvořila velký tlak a ve 4. minutě už vedla 2:0. Do přestávky přidala ještě další dva góly. Prapor čafácké ofenzivy držel Victor dvěma ukázkovými sólovými průniky. Krčského gólmana však nepřekonal, stejně jako ve velké šanci Jitka, ke gólu nevedl ani Davidův průnik.

„Jste víc unavení a dopředu se stejně moc nedostáváme, takže sestavu přeskupíme do defenzivnějšího rozestavení. I z něho však jde dát gól,“ reagoval na jednostranný průběh zápasu trenér Josef Vomáčka.

Hned po přestávce přidala Krč pátý gól, ale tím se její brankostroj na čas zadrhl. Signálem byl první gól Tomáše, který pěkným padáčkem přeloboval Lukáše. Ríša posbíral několik míčů, RadekPepou před ním zpevnili obranu a Pavel se z ní vydal na smělý průnik. Marek dokázal rozhodit domácí defenzivu, po stranách bojovali LubošMatyášem. A když se pak Tomáš dostal do sóla, dokázal ho zakončit chladnokrevným hokejovým blafákem a svým druhým gólem. Únava dolehla i na domácí, kteří pak udeřili až v závěru. V posledních dvou minutách přidali ještě dvě trefy.

„Po přestávce jsme domácím víc zahustili prostor a alespoň z něčeho vznikly šance,“ konstatoval kouč Vomáčka.

Penalty vyhrála Krč 6:4.

Penalty proměnili: Dosadil, Zmij, Tůma, Reinštein