Klidná domácí jízda za dalšími třemi body

Neděle 19. října 2008 12.30

ČAFC Praha–Sokol Řepy 6:1 (2:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Radek Jedlička –  Jakub Peták, Michal Nussbauer, Josef Vomáčka, Richard Malík – David Vávra

Pavel Dosadil, David Reinštein, Victor Ferreira

Branky: 21. Vomáčka (Vávra), 23. Souček (Nussbauer), 27. Jedlička (Nussbauer), 33. Nussbauer (Vávra), 44. Jedlička (Ferreira), 49. Nussbauer (Malík)

Rohovými kopy i legračně poskakujícími střelami zničili čafáci sedmého soupeře v řadě. Po dvou úspěšných výjezdech ven využili domácího prostředí k jistému vítězství. Před duely s týmy z popředí tabulky tak dál mají plný bodový zisk a skóre 31:2.

Kluci se od samého začátku nastěhovali na polovinu Řep, trvalo jim však dlouho, než převahu zúročili. První šancí byla Radkova hlavička po Michalově rohu – tento signál tato dvojice předvedla za zápas celkem pětkrát! Přestože měli kluci jasnou převahu, kouč marně hnal do útoku větší počet hráčů. Hosté nestíhali, Pavel po samostatném úniku trefil tyč a David Vávra pálil těsně nad. Skóre tedy otevřel až Pepa, který kuriózní skákavou střelou zaskočil gólmana. Uklidňující pojistku po dalším rohu brzy přidal David Souček.

„Začněte hrát a dávat góly, nadělejte si skóre. Chce to zkraje dva góly, ať je klid,“ nabádal kluky v kabině trenér František Kříž.

Ti ho poslechli a Radek se po rohu konečně trefil. „Je vidět, že jsem ti tu hlavu o přestávce srovnal,“ radoval se kouč Kříž. Řepy už nemohly odolat, Jakub, Ríša, David Reinštein a Victor se hnali vpřed. Čtvrtý gól přidal Michal zdálky a pátý Radek další hopsavou ránou. Pět minut před koncem kapitán soupeře proměnil přímý kop a připravil Lukáše o další nulu. Skóre uzavřel Michal dorážkou po Ríšově akci. Pavlova bomba zdálky ani závěrečné závary už brankou neskončily.

Tou dobou už se v kantýně ohřívaly tradiční vítězné párky v rohlíku… „Proti slabším soupeřům se nám nehraje dobře, polovinu prvního poločasu nám trvalo, než jsme se rozkoukali. Všichni jste bojovali, jen se ještě musíme zaměřit na správné návyky,“ zhodnotil sedmé vítězství ze sedmi zápasů trenér Kříž.

Kluci přestříleli Řepy i při penaltách a vyhráli je 5:4.

Penalty proměnili: Reinštein, Peták, Souček, Jedlička, Trávníček