Sobota 11. září 2010 9.00

ČAFC Praha–Bohemians 1905 1:23 (0:10)

Sestava: Richard Kühnel – Pavel Dosadil, Marek Tůma, David Reinštein – Jiří Švarc, Martin Mandík, Radek Jedlička, Victor Ferreira, Jeroným Bohdan, Josef Vomáčka – David Souček, Martin Rattay, Jitka Šnejdarová

Branka: 29. Bohdan (Mandík)

Není třeba listovat kronikou, takový výprask ještě kluci nikdy nedostali. Mladí klokani, kteří v předminulé sezoně přebor vyhráli, si na hřišti dělali, co chtěli, a kluci nedokázali na hrozivý vývoj vůbec reagovat. Už desetigólový poločas signalizoval pohromu, konečné skóre 1:23 je pak těžko k uvěření…

Bohemka před týdnem reprezentovala Prahu v celostátním finále Eon Junior Cupu, kde došla až do finále a prohrála se Zbrojovkou Brno těsně 2:3. V odloženém prvním kole přeboru pak sice klokani vedli nad Motorletem už 5:0, ale nakonec zápas skončil 5:5. Kluci tak mohli doufat, že se jim podaří napodobit červnový vzájemný duel na Eon Junior Cupu, v němž Bohemce podlehli 0:1 gólem inkasovaným až minutu před koncem. Realita však byla tvrdá a neúprosná.

Úvod přitom nebyl špatný, domácí několika akcemi zahrozili. Jenže hned ve 4. minutě po přímém kopu inkasovali a tento gól odstartoval lavinu zmaru. Klokani hráli výborně, čafáci příšerně a spoustu gólů si dali prakticky sami. „Jste u všeho ne druzí, ale třetí! Takhle se fotbal přece nehraje, inkasujeme gól každé dvě a půl minuty a je vám jedno, že dostáváte takovou dardu… Snažte se dát aspoň nějaký gól,“ rozčiloval se o přestávce trenér Petr Mandík.

Ve 29. minutě sice přišel světlý moment a Jeroným prostřelil brankáře, na vývoj zápasu to však žádný vliv nemělo. Klokani dali ještě víc gólů než v prvním poločase, několikrát stihli i dva během jediné minuty… Nejhorší porážka v historii týmu dosáhla neuvěřitelné výše 1:23!

„Takhle si asi nikdo z nás zábavu dětí nepředstavuje. Někteří mají handicapy a momentálně na to nemají. Je třeba jim vytvořit podmínky a konečně začít brát přebor vážně,“ vyzval kouč Mandík.