Konečně gól – a napínavý zápas s Motorletem

Středa 6. dubna 2011 16.30

ČAFC Praha–Motorlet Praha 1:7 (1:2)

Sestava: Otto Novotný – Michal Landík, Radek Jedlička, Lukáš Listopad, Pavel Dosadil, Tomáš Beneda – Jakub Maršál, Ondřej Sádlo (0+1), Vítek Tuček, Lukáš Hrdlička, David Reinštein – Jan Maršál (1+0), Patrik Trčka, Matyáš Kunst

Branka: 1. Jan Maršál (Sádlo)

Výsledek tomu nenasvědčuje, ale byl to parádní zápas, jehož skóre bylo dlouho vyrovnané. Hosté až v posledních dvanácti minutách nasázeli pět gólů a definitivně rozhodli. Motorlet sice po porážce na Slavii klesl na třetí místo tabulky, jednoznačně však patří k pražské špičce. Na podzim čafáky porazil 9:3 a tentokrát mu trvalo mnohem déle, než odpor kluků svou kombinací zlomil.

Boj s časem funkcionáři obou klubů zvládli, a tak se v čafácké kabině mohlo hlásit pět dvoutisícovek z Aritmy. S jejich pomocí by měl oslabený tým sehrát v přeboru důstojnější roli a jít do zbývajících zápasů s větším sebevědomím. „Jsme vděční za takovou šanci, alespoň si kluci otestují, na co mají,“ konstatoval Martin Hornok, kouč týmu, který bez porážky vede I. třídu.

Na žádné velké seznamování nebyl čas, k němu docházelo až přímo na hřišti. Efekt přišel nečekaně brzy, hned v první minutě! Honza Maršál korunoval Ondrovu akci a s přehledem vstřelil první jarní gól Čafky. A ten samý střelec mohl brzy přidat i druhou trefu… Favorit s takovým průběhem určitě nepočítal, jen škoda, že z přímého kopu již v 7. minutě vyrovnal. O čtyři minuty později už Motorlet vedl, musel však dál hrát naplno. Otta v brance tým držel, kluci cítili šanci a napínavý zápas zase po čase rozehřál i diváky.

„Není to ztracené. Jen po ztrátě míče musíte hned zvednout hlavu a rychle se vrátit se soupeřem zpátky,“ nabádali kluky trenéři.

Ve druhém poločase domácí víc otevřeli hru, vepředu favorita zlobil hlavně Hrdla. Motorlet hrozil častěji, dlouho však trefoval jen brankovou konstrukci. Až ve 39. minutě přidal třetí gól a to byl zlom. Zatímco čafáci podléhali únavě, dvě pravidelně střídající sedmičky Motorletu se v závěru prosadily. Většinu gólů hosté dali po parádních kombinacích, jimž se slušelo zatleskat. To však nic nemění na tom, že velký potlesk si zasloužili i domácí.

„Jsem určitě spokojený. Kluci se ještě neznají, někteří naši jako by se báli zodpovědnosti. Ke konci jsme odešli fyzicky, ale Motorlet je silný soupeř. Podali jsme dobrý výkon a až narazíme na týmy z nižších pater tabulky, mohlo by to jít,“ doufal trenér Martin Listopad.