Král rohů Radek vystřelil další tři body

Sobota 10. října 2009 8.30

ČAFC Praha B–SK Zbraslav 2:0 (2:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička, Petr Winternitz – Pavel Dosadil, Antonín Kosina, David Vávra, Josef Vomáčka, Victor Ferreira, Richard Malík, Lubomír Dusil – David Souček, Jitka Šnejdarová, Matyáš Kunst

Branky: 5. Jedlička (Malík), 19. Jedlička (Vávra)

První porážka v soutěži je zapomenuta, kluci se vrátili na vítěznou notu. Před rokem v I. třídě porazili v listopadu Zbraslav na domácím hřišti 2:0 a tento výsledek si zopakovali i tentokrát. Zápas rozhodli již do přestávky díky dvěma využitým rohovým kopům. Z nejsilnějších soupeřů ještě čafákům zbývá béčko Sparty Krč a v příštím kole Újezd Praha 4.

Vzhledem k probíhajícím školám v přírodě mužstvo z áčka posílili Antonín Kosina a Petr Winternitz. Na hřiště se vrátil uzdravený David Souček a hned obnovil své útočné rejdy. Čafce pomohl rychlý gól. Po rohovém kopu se pustila do ostřelování branky a důrazný Radek jí zařídil vedení. Zbraslav se však nevzdávala a bylo štěstí, že svoji velkou šanci nezakončila přesně. Domácí však hráli velmi dobře. Petr bránil na velké ploše a Ríša měl tentokrát ofenzivnější úkoly než obvykle, takže uvolňoval Luboše či Matyáše. Victor a Pepa se činili ve středu hřiště, takže vše bylo na dobré cestě. Tím spíše, že Pavel rychlým průnikem vybojoval další rohový kop, David Vávra ho znovu přesně rozehrál a Radek tentokrát hlavou přidal svoji druhou trefu.

„Obránci hrají výborně, s přehledem. Jen to chce ještě víc střílet ze zálohy a napadat v útoku,“ nabádal kluky o přestávce trenér Josef Vomáčka.

Druhý poločas byl více upracovaný, ale i tak se bylo na co dívat. Do dvou šancí se dostala Jitka, své tradiční akce po křídle předváděl Tonda. Lukáš v brance přispěl svým dílem především při nebezpečném přímém kopu, který s pomocí břevna vyrazil na roh a uhájil tak svoji druhou nulu v soutěži.

„První poločas byl hodně vydařený. Ve druhém kluci přestali běhat a trochu propadali, asi měli v hlavách, že už to bude lehký zápas,“ hodnotil trenér Vomáčka.

Penalt kopala Čafka víc a vyhrála je 8:7.

Penalty proměnili: Vávra, Winternitz, Souček, Vomáčka, Kosina, Jedlička, Šnejdarová, Malík