11. 10. 2010

Pátek 8. října 2010 16.00

Sparta Krč–ČAFC Praha 1:5 (1:2)

Sestava: Radek Jedlička (0+1) – Jiří Švarc, Marek Tůma – David Souček, Victor Ferreira, Martin Mandík (3+0), Jeroným Bohdan – Martin Rattay (2+3) – Pavel Dosadil, Jitka Šnejdarová, David Reinštein, Richard Kühnel

Branky: 13. Rattay, 15. Rattay (Jedlička), 33. Mandík (Rattay), 35. Mandík (Rattay), 50. Mandík (Rattay)

Série divokých výsledků v zápasech se známým soupeřem pokračuje. Loni čafáci doma Krč porazili 6:0, na jaře se pak v odvetě revanšoval soupeř vysokou výhrou 7:2. Tentokrát se zase radovali naši kluci, kteří potvrdili, že v přeboru sice inkasovali nejvíc branek, z týmů ze spodku tabulky však také nejvíc gólů vstřelili.

Sparta znovu nasadila kompletní kvarteto exčafáků Lukáš Trávníček, Míša Nussbauer, Ríša Malík a David Vávra, takže ráz největšího derby zůstal zachován. Začalo se zhurta, velké šance byly na obou stranách. Čafku do přestávky několikrát podržel Radek, který ve své gólmanské premiéře v přeboru podal parádní výkon. Hosté se tak mohli ujmout vedení, Martin Rattay během dvou minut dvakrát poslal míč přes gólmana pod břevno rovnou do branky. Krč se však nevzdávala a těsně před přestávkou po brejku snížila a zadělala na dramatický druhý poločas.

„Vidíte, že to jde, takže makáme a hrajeme dál. Podívejte, kolik máme diváků, tak ať je to hezký fotbal,“ nabádal o přestávce trenér Petr Mandík.

Jeho přání se naplnilo. Ve 33. minutě přišla velká lahůdka. Martin Mandík udělal dvě, tři stahovačky, při nichž posadil obránce na zem, narazil si míč s Rattym a skóroval. „Nejhezčí akce, jakou jsem viděl!“ liboval si spokojený kouč. Další gólovou akci založil Jeroným a Manďas zakončoval do prázdné branky. Čafákům už ke konci docházely síly, Jirka, Marek, David Souček a spol. však všechny krčské výpady ubránili. V poslední minutě se do kombinace Martinů zapojil také Victor a Manďas po vyšachování celé obrany a třetí asistenci Rattyho završil čistý hattrick další střelou do prázdné branky. Čafáckou šatnou se tak po utkání mohl nést tradiční oslavný pokřik.

„Na prvním místě byla bojovnost, ale tentokrát jsme přidali také pár hezkých akcí, jež skončily gólem,“ uzavřel trenér Mandík.