4. 4. 2011

Neděle 3. dubna 2011 13.45

Bohemians 1905–ČAFC Praha 7:0 (4:0)

Sestava: Otto Novotný – Pavel Dosadil, Lukáš Listopad, Michal Landík, Jiří Pavlík, Lubomír Dusil – Matyáš Kunst, Lukáš Hrdlička, David Reinštein – Patrik Trčka, Šimon Hruška

Každý pokrok v rámci možností je dobrý. S klokany si čafáci na podzim připsali rekordní porážku 1:23. Takové vraždění neviňátek se tentokrát na Šeberově nekonalo, kluci se navíc se čtvrtým týmem přeboru vystříhali i dvouciferné porážky, kterou s Viktorkou do jara vstoupili. Škoda jen, že cesta k brance soupeře je pro ně pořád až příliš složitá, takže na první jarní vstřelený gól dál čekají.

Duel s klokany zahájil sérii tří těžkých zápasů během šesti dnů. Kombinačně vyspělí domácí začali aktivně, v úvodu však naráželi na pozornou obranu. Až v 9. minutě kluci nezachytili centr ze strany a bylo zle. Bohemka přidala další dva góly, až pak vypálil Lisťa – byla to jediná střela čafáků na branku. Minutu před přestávkou se názorně ukázalo, o co kluci přicházejí nepřesnými přihrávkami. Výjimečně se jim naskytlo přečíslení, chybou však místo vlastní šance vybídli soupeře k brejku a vstřelení čtvrtého gólu.

„Není to nehratelné, i když soupeř má balon pod kontrolou a dobře si ho zpracovává. Přitvrďte v soubojích a střílejte. Když vyhrajete druhý poločas, na něco vás pozvu,“ navnadil tým trenér Martin Listopad.

Kluci po takové nabídce hned zbystřili. Poměrně brzy však inkasovali další dva góly, takže o návštěvě šeberovské kantýny na útratu trenéra si mohli nechat zdát. Jinak se ale prali statečně a domácím povolili už jen sedmý gól.

„Prohráli jsme, ale nic katastrofálního v tom nevidím. Máme spoustu mezer v obsazování soupeře. Kolikrát můžeme jít do šance, ale jsme u míče o krok pozdě. Líbilo se mi, jak vepředu lítal Hruša, jak to vzadu řezal Michal nebo jak se s vyšším protihráčem pral Jíra,“ hodnotil kouč Listopad.