Neděle 9. května 2010 11.45

ČAFC Praha B–SK Újezd Praha 4 1:4 (0:1)

Sestava: Richard Kühnel – Radek Jedlička, Pavel Dosadil, Jan Sadílek – David Souček, Matyáš Kunst, Josef Vomáčka (1+0), Matěj Putík, Victor Ferreira, Martin Sadílek (0+1), Marek Tůma, Lubomír Dusil – Jitka Šnejdarová, Jakub Přikryl

Branka: 48. Vomáčka (M. Sadílek)

Jílové hrající pod hlavičkou Újezdu čafákům nesedí. Na podzim s ním prohráli 0:5 a přestože v domácí odvetě podali bojovný výkon, nestačili na lídra tabulky ani doma. Zatímco Jílové tak uhání za postupem do I. třídy, Čafka bude s Krčí soupeřit o druhé místo v soutěži.

Zápas ještě ani pořádně nezačal, a kluci už prohrávali… Zaspali úvod a hned ve 2. minutě inkasovali. Čafáky to ovšem nepoložilo a Jitka měla brzy šanci. Ríša přidal důležitý zákrok a po jeho výkopech měl příležitosti také Jakub. Matěj kopal několik rohů, Radka však zastavila srážka s brankářem. Šance měli i MartinHonzou, Pavel a Victor hlídali nájezdy soupeře, po stranách bojoval Luboš i navrátilci DavidMatyášem. Výborného gólmana hostů však kluci do přestávky nepřekonali.

„Máme víc ze hry, soupeř těží hlavně z brejků a našich chyb. Bojovností jste ho už předčili, ale chybí nám střelba ze hry. Líbí se mi, jak si dokážete nahrát, máte na to,“ povzbuzoval trenér Josef Vomáčka.

Úvod druhého poločasu však znovu patřil hostům. Během čtyř minut dali tři góly a rozhodli. Markova šance skončila jen rohem, Jílové už bylo na koni a hlídalo si tři body. Těsně před koncem korunoval svoji aktivitu v závěru zápasu Pepa a vstřelil aspoň čestný gól. Další odměny za bojovný výkon se však čafáci už nedočkali.

„Dobrý zápas. Soupeř bohužel hned od začátku vedl, což ho uklidnilo. My jsme ale bojovali a do přestávky měli víc ze hry. Kdybychom v té době dali gól, měli jsme na to přidat i další,“ litoval kouč Vomáčka.

Penalty vyhrál Újezd 9:2.

Penalty proměnili: Putík, Jedlička