Jdi na obsah Jdi na menu
 


Liják a blesky, výsledek 4:1 ale musí být…

29. 4. 2014

Pátek 25. dubna 2014 17.00

ČAFC Praha–Union Vršovice 4:1 (2:1)
Sestava: František Sedláček – Antonín Kosina, Petr Winternitz, Matěj Votruba, Michal Klimsza – Lukáš Hrdlička, Jan Sadílek, Martin Sadílek, Lukáš Listopad, Cyril Popek, Patrik Trčka – Tomáš Zmij, Adam Krejzl, Josef Vomáčka
Branky: 2. Listopad (M. Sadílek), 9. Zmij (M. Sadílek), 41. Krejzl (Zmij), 65. M. Sadílek (přímý kop)
Žluté karty: Winternitz, J. Sadílek
 
Blesky a prudký déšť zpozdily začátek zápasu. A hodně bouřlivý byl také jeho začátek. Již ve 2. minutě Lisťa přehodil brankáře a získal domácím bleskové vedení. Podobný byl také druhý gól jen o sedm minut později. Gólmana tentokrát přehodil Tomáš a také u jeho trefy asistoval Martin. Skóre se posouvalo rychle dál a pochod za třemi body zpomalila penalta, kterou Vršovice proměnily už ve 14. minutě.
 
„Jediný hráč, na kterého jsem vás upozorňoval, nám pořád dělá problémy. Musíme hrát důrazněji, pak padnou další góly,“ upozorňoval tým o přestávce trenér David Kopec.
 
Rovněž začátek druhého poločasu měl pro domácí optimální scénář. Už se zdálo, že vršovický brankář má míč ve své moci, důrazný Tomáš mu ho ovšem vypíchl před nosem a Adam jeho dílo pohotově dokončil. Když se hrálo po zemi, dalo se na fotbal dívat, často ale míč z obou stran zbytečně létal jen vzduchem. Přibylo také nervozity, za niž zaplatili kartami Petr a Honza. Union se nevzdával, Fanda musel zlikvidovat jeho šance. Pět minut před koncem se potvrdilo, že soupeřův brankář neměl svůj den – nešťastně propustil do sítě Martinův přímý kop. Autor posledního gólu si tak znovu připsal tři kanadské body, stejně jako na podzim ve Vršovicích.
 
„Díky všem, gólů jsme mohli dát ještě víc,“ uzavřel zápas kouč Kopec.
(PaDo)