Loučení s porážkou, ale i se zmrzlinovou prémií

Loučení s porážkou, ale i se zmrzlinovou prémií

Sobota 4. června 2011 8.30

Slavoj Podolí–ČAFC Praha 2:1 (1:0)

Sestava: Cyril Popek – Tomáš Beneda (1+0), Radek Jedlička, Pavel Dosadil, Lubomír Dusil – Jiří Pavlík, Robert Lácko, Vítek Tuček, Lukáš Listopad, Patrik Trčka – Filip Horváth, Šimon Hruška

Branka: 43. Beneda (přímý kop)

Poslední zápas v přeboru, poslední utkání v tomto složení. Před závěrečným duelem v Podolí měli čafáci na výběr tři varianty v konečné tabulce – desáté, jedenácté či dvanácté místo. Nakonec jim zbyla poslední příčka, druhý poločas však patřil k tomu nejlepšímu, co kluci na jaře nabídli. O první jarní bod přišli až dvě minuty před koncem, ve chvíli, kdy si minimálně remízu zasloužili.

Za první jarní výhru byla vypsána zmrzlinová prémie, v prvním poločase si však čafáci pro ni nešli. Byli až příliš krotcí, navíc hned v 5. minutě tradičně sami nabídli soupeři první gól. Nepříliš prudká střela neuvěřitelně prošla přes několik hráčů a domácí pak míč snadno dorazili do sítě. Klukům se črtaly šance jen z rohů nebo přímých kopů, což bylo málo.

„Horvi běhá vpředu sám do tří hráčů – a kde jsou ostatní!? Vůbec ho nepodporujeme, přitom to není nehratelný soupeř. Domácí chtějí balon, my ne, rozdíl je i v pohybu a tvrdosti,“ srovnával trenér Martin Listopad.

Druhý poločas, to už byl úplně jiný výkon. Tomáš si užíval ofenzivních povinností ve středu pole, Horvi proháněl o dva roky starší protihráče a Podolí najednou mělo velké problémy. Často je řešilo fauly zezadu, takže si vysloužilo i žlutou kartu. Fauly se mu však vymstily. Důrazný Lisťa došel pro přímý kop, z něhož Tomáš krásnou střelou vyrovnal. Zaslouženě, hosté měli v těch chvílích velký tlak. Remízou 1:1 skončil podzimní vzájemný duel a čafákům stačila, aby nechali Podolí v tabulce za sebou. Horvi se navíc vřítil do dalších šancí, jenže brankář soupeře svůj tým několikrát podržel. A tak nakonec domácím stačil ve 48. minutě jeden rychlý brejk, aby strhli vedení znovu na svoji stranu. To byl hořký konec, dvě minuty před závěrem přeboru kluci padli na poslední místo.

„Nevadí, po čase mě napínavý zápas zase vzrušil a pobavil,“ konstatoval za spokojené diváky bývalý kouč týmu Radek Jedlička. „První poločas se mi ani trochu nelíbil. Po přestávce se mi zdálo, že na hřiště přišli úplně jiní kluci, výborný byl především Horvi,“ hodnotil trenér Listopad. „Za takový zápas si zmrzlinu přece jen zasloužíte. Radek se ve srovnání se zimní ligou na jaře výrazně zlepšil, jen tak dál. Pavel když se zakousne, tak je to také výborné, ale často mi přijde na hřišti otrávený a zklamaný z toho, jak tým dopadl. Luboš hraje tvrdě a má dobrý přístup k hráčům, musí však zlepšit běhání. Proto se musí víc koncentrovat na tréninky,“ připojil celkový pohled na jarní výkony dvoutisícovek asistent Jiří Pavlík.