ČAFC Praha–ABC Braník 2:1 (0:0)

Sestava: František Sedláček – Jakub Přikryl, Matěj Votruba, Michal Klimsza – Petr Winternitz, Pavel Dosadil, Josef Vomáčka – Antonín Kosina, Jan Sadílek, Martin Sadílek, Tomáš Zmij – Luka Kranjčevič, Nikola Kranjčevič, Matěj Macho

Branky: 36. J. Sadílek (Zmij), 42. L. Kranjčevič (Klimsza)

Žluté karty: J. Sadílek, Votruba, L. Kranjčevič

Mladý Braník se představil jako kompaktní tým, který začal náporem a Fanda musel brzy vytáhnout první důležitý zákrok. Domácí byli hodně zalezlí a jejich pasivitu ukončil až Martinův brejk, který soupeř zastavil za cenu žluté karty. V soubojích se hrálo nesmlouvavě, Pepa musel na oltář úspěchu položit i trochu krve. Největší šanci měl před přestávkou Honza, ale z úhlu gólmana neprostřelil. „Máme malou podporu útoku, musí se zapojit víc hráčů. Chce to dávat míče za obranu nebo do křídla, a jak jste u vápna, tak střílet,“ nabádal kouč Jarda Zmij. „A rozhýbejte to, nebo mezi vás pustím Terezu, a už se nezastavíte,“ dodával s úsměvem přihlížející trenér Jaroslav Šuchma s odkazem na svého psího pomocníka.

Úvod druhého poločasu vyšel čafákům náramně! Hned v první minutě Michal vyslal do křídla Tomáše, ten si povodil obránce, přesně odcentroval a Honza hlavičkou do odkryté branky otevřel skóre. O šest minut později vnikl do vápna Luka, dloubl balon jako lopatou a vstřelil svůj životní gól, který byl nakonec vítězný. Fotbalově vyspělý Braník se ovšem brzy vrátil do hry, za dalších šest minut snížil na 2:1. Byla to velká řež, v níž obránci Kuba, Matěj Votruba a Michal prošli velkou zkouškou, Pavel na předstoperu statečně sekundoval bojovníku Petrovi. Rozehrál se i Tonda a v útoku dávali Lukovi vydechnout Nikola a Matěj Macho. Braník hrozil až do poslední chvíle, minutu před koncem šel jeho hráč sám na Fandu, ale čaroděj v bílém dresu perně vydřenou výhru uhájil!

„V závěru jsme už takticky odkopávali, abychom nedostali druhý gól. Vyhráli jsme náhodou, soupeř byl po všech stránkách lepší. Za body se ale děkuje, takže vám děkuji i já. A zápas jste odmakali, což se také cení. K večeři bude párek s kremžskou hořčicí,“ okomentoval zisk tří bodů trenér Zmij.