SK Motorlet B–ČAFC Praha 0:2 (0:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Radek Jedlička –  Richard Malík, Michal Nussbauer, Josef Vomáčka, Marek Tůma – David Vávra

Jakub Nesvadba, Pavel Dosadil, David Reinštein, Jakub Peták

Branky: 27. Nussbauer (Malík), 29. Tůma (Nesvadba)

První třídou se žene zeleno-bílý válec. Drtí všechny soupeře a nezastavil ho ani Motorlet B, zatím nejtěžší protivník, který kluky pořádně prohnal. Čafka se však nedala a po pěti kolech stále drží plný bodový zisk a impozantní skóre 22:0!

Zápas dvou týmů z čela tabulky přinesl velké drama a vyrovnanou bitvu. Kluci ji odstartovali šancí Davida Vávry, o dorážku se pokoušel Ríša. Těsně vedle vypálil Jakub Peták, po rohovém kopu domácí vystrašil Radek. Nebezpečný však byl také Motorlet. Pepa byl pod tlakem a Lukáš bravurně vyrazil přímý kop. Stejnou mincí oplatil David Souček, velkou šanci měl Pavel. Bezbrankový poločas naznačil, že kdo první skóruje, vyhraje.

„Skoro všichni jste ze soupeře nervózní, přitom není proč,“ divil se kouč Josef Vomáčka. „Dělají nám kličky. Nebýt brankáře a obrany, jsme biti jako žito… Teď už se do nich obujte,“ hecoval mužstvo trenér František Kříž.

Efekt se dostavil nečekaně brzy. Na začátek druhé půle si čafáci nachystali dvojnásobný úder, kterým zápas rozhodli. Mužstvo nejdřív uklidnil kapitán – Michal pláchl do té doby pozorné obraně, neukvapil se a umístěnou střelou k tyči překonal domácí brankářku. Hned za dvě minuty utržil zaskočený sok druhou ránu. Jakub Nesvadba se uvolnil po křídle, naservíroval míč před branku a Marek v plném běhu bez přípravy umístil míč znovu k tyči. To byl gól přímo ligový! K vítězství však ještě vedla dlouhá cesta. Lukáš vyřešil několik těžkých situací a během náporu domácích tým drželi také obětaví obránci RadekDavidem Součkem. Nápor však kluci přestáli a ke konci znovu útočili. Vpředu se činil David Reinštein a neúnavný Michal zakládal jeden útok za druhým. Pět minut před koncem trefil David Vávra břevno a Pavel si zasekávačkou připravil poslední šanci. Cenné tři body byly doma!

„Bezvadné! Se silným soupeřem jsme sehráli náš nejlepší zápas,“ jásal trenér Kříž. „Jakmile se kluci přestali soupeře bát, k ničemu ho nepustili,“ přidával se kolega Vomáčka.

Neprůstřelnost Lukáše tak trvá již neuvěřitelných 250 minut!

Kluci byli při chuti a penalty vyhráli 10:5.

Penalty proměnili: Nussbauer, Jedlička, Nesvadba, Malík, Tůma, Reinštein, Vomáčka, Dosadil, Peták, Trávníček