2. 6. 2013
Pátek 31. května 2013 17.00
ČAFC Praha–AFK Slavoj Podolí 4:9 (1:3)
Sestava: Matěj Macho – Lukáš Hrdlička, David Reinštein, Pavel Dosadil, Michal Landík – Adam Krejzl, Aneta Pochmanová, Lukáš Listopad – Jiří Pavlík, Josef Vomáčka
Branky: 15. Krejzl (Pavlík), 58. Pochmanová (Reinštein), 62. Pochmanová (Reinštein), 67. Listopad (Pochmanová)

Sestava proti středě prořídla o tři hráče, což se také projevilo. Začátek přitom ještě žádné katastrofě nenapovídal. Adam nejprve jen těsně přeloboval branku, pak už po Jírově přihrávce zblízka otevřel skóre. Jenže Podolí po celý zápas důsledně napadalo a presovalo, takže ani DavidAnetou nenacházeli dost prostoru pro své oblíbené výpady. Také HrdlaMichalem museli po krajích spíš bránit než útočit. Hosté během prvního poločasu hned čtyřikrát (!) trefili břevno nebo tyč, další šance zmařil Matěj. Domácí nebrali povážlivé varování vážně, takže nebyl žádný div, že se hosté do přestávky třikrát gólově prosadili a byli na koni.

„Katastrofa! Zdá se, že dopadneme stejně jako s Újezdem. Všechny souboje prohráváme, přitom je to jen o běhání, o ničem jiném. Technicky jste na tom stejně, jenže zatímco oni chtějí, my ne,“ láteřil před sklopenými hlavami trenér Martin Listopad. „Nedá se hrát, když se přemlouváte ke každému startu na balon! Zvedneme hlavy a otočíme to,“ přidával se kouč Jiří Pavlík.

Velkých obratů předvedli čafáci v sezoně už několik, tentokrát se však žádný nekonal. Hned z první akce druhé půle získali hosté roh a zvýšili na 1:4, takže bylo vymalováno. Šance ještě svitla, když Pavel vyslal do sóla Pepu, ale ten trefil brankáře a při reparátu dopadl stejně. Podolí zatím dosáhlo nejvyšší výhry na začátku sezony, když porazilo poslední Vltavín 4:1. A najednou se nestačilo divit, jak lehce může sypat góly v tréninkovém tempu, jako by na hřišti nemělo žádného soupeře… Aneta zmírňovala debakl teprve za stavu 1:7, také k její druhé trefě ji vybídl asistující David. Podolí se hnalo za potupnou desítkou. Naštěstí ji nestihlo, naopak tři minuty před koncem Lisťa precizně proměnil sólový nájezd a uzavřel skóre na 4:9.

„Tentokrát bez komentáře… Nedostali jsme se pořádně k balonu,“ mračil se zklamaný Martin. „Není každý den svátek… Nadšení ze středy nám prostě chybělo. Proti silnějšímu Tempu se nám dařilo, pak se kluci kouknou na tabulku, že je Podolí za námi, a nezvládnou to,“ vysvětloval si nečekaný výbuch Jíra. Bohudíky, že si čafáci záchranu přeboru zajistili v dostatečném předstihu bodovými zisky s výše postavenými soupeři…