Na Srby jsme krátcí, zjistili čafáci na turnaji Hájů

20. 11. 2011

Sobota, neděle 19. a 20 listopadu 2011, hráno na 2x12 minut

Sestava: František Sedláček – Jan Sadílek, Tomáš Zmij, Petr Winternitz, Matěj Votruba – Martin Sadílek, Antonín Kosina, David Reinštein, Matěj Putík – Tomáš Ratner, Pavel Dosadil, Josef Vomáčka, Radek Jedlička

ČAFC Praha – FK Rad Bělehrad B 0:1 (0:1)

Čafáci vstoupili do utkání lépe než soupeř, který se delší čas rozkoukával. Klíčové však bylo, že z toho nevytěžili gól. Martin trefil povedenou střelou zdálky břevno, David prázdnou branku minul. Naopak Srbové se z ničeho nic ujali v 10. minutě vedení a Fanda těsně před přestávkou zlikvidoval další jejich velkou šanci. „Jste mírně lepší, ale bázliví. Soupeř si víc dovolí, nesmíte se ho bát,“ nabádal kluky o přestávce trenér Hamed Nafarieh. Jeden gól však rozhodl, ve druhém poločase si čafáci větší šance nevytvořili. Už bez Matěje Putíka, který se zraněným kolenem odstoupil.

ČAFC Praha – FK Vojvodina Novi Sad B 0:2 (0:0)

Druhý zápas začali kluci s mnohem větším zaujetím a moc toho soupeři nedovolovali. Naopak, Pavel si zaběhl za obranu a brankář mu musel padnout pod nohy. V útoku si zahráli i RadekPepou. Srbové trefili břevno a zápas spěl k dramatické koncovce. Zlomil se v 15. minutě, když kluci čekali odpískání faulu, ale soupeř toho využil a střelou zdálky rozhodl. V závěru pak z brejku přidal druhý gól. „Berte to jako zkušenost, že fotbal se hraje i tvrdě. Když hrají tělem, je to důraz a ne faul. Vy jste až moc slušní,“ mírnil kouč Nafarieh stížnosti na rozhodčího.

ČAFC Praha – Tempo Praha 1:1 (0:0)

Branka: 21. M. Sadílek (Zmij)

Škoda remízy. Čafáci byli aktivnějším týmem, mohli a měli Tempu vrátit nešťastnou porážku 3:4 z přeboru. Pěkné akce od začátku předváděli Raty, Tomáš či Tonda, stříleli David a Martin, po krajích hnali mužstvo vpřed Honza, Petr a Matěj Votruba. Šanci měl znovu Pavel, ale s gólmanem přehodil i branku. „Zatím to byl náš nejlepší poločas, zápas od zápasu je to lepší,“ povzbuzoval o přestávce trenér Nafarieh. Po přestávce začali kluci víc střílet. Tomáš zdálky, urostlý hlavičkář Raty hlavou do boční sítě. A tři minuty před koncem Martin konečně vstřelil první gól Čafky na turnaji. Cennou výhru si však kluci nedokázali pohlídat, hned o minutu později udělali chybu a soupeř vyrovnal.

Pořadí ve skupinách – A: 1. Vojvodina A, 2. Rad A, 3. Háje, 4. Benešov.

B: 1. Vojvodina B, 2. Rad B, 3. ČAFC, 4. Tempo.

ČAFC Praha – FK Rad Bělehrad A 0:1 (0:0)

Bělehrad měl v nedělním čtvrtfinále navrch. Nebál se hrát, zatímco čafáci odvahou šetřili a před branku soupeře se dostávali příliš složitě. „Máte ze soupeře zbytečný respekt. Nebojte se hrát fotbal,“ zoufal si u lajny kouč Nafarieh. Po přestávce se do slibné šance dostal Pepa. Soupeř udeřil po rohu, a i když Fanda další tutovky zmařil, na postup to Radu stačilo.

ČAFC Praha – FK Vojvodina Novi Sad B 0:1 (0:0)

Utkání poražených čtvrtfinalistů až příliš připomínalo vzájemný duel ve skupině. Průběh byl vyrovnaný, jenže hned po přestávce kluci vlastní hrubkou doslova vnutili Srbům laciný gól a s alibistickým přístupem vyrovnat nemohli.

ČAFC Praha – Háje Praha 1:0 (0:0)

Branka: 15. Kosina (M. Sadílek)

V závěrečném duelu o 7. místo se Tomáš přesunul do útoku a čafáci si konečně vynutili převahu. Po přestávce začali více střílet, Martinovu ránu brankář jen vyrazil a Tondova dorážka Čafku uchránila od posledního místa v turnaji.

Konečné pořadí: 1. Vojvodina A, 2. Rad A, 3. Benešov, 4. Rad B, 5. Vojvodina B, 6. Tempo, 7. ČAFC, 8. Háje.

Z konečného pořadí je patrné, že Srbové měli v turnaji jasně navrch. Z českých týmů se do semifinále dostal pouze Benešov. Kluci z šesti zápasu vytěžili jednu výhru, jednu remízu a čtyři „srbské“ porážky. „To jsme celí my. Moc gólů nedostáváme, jeden na zápas, ale moc málo jich také dáváme… Celkově však neberu naše vystoupení na turnaji jako neúspěch. Pro kluky to byla cenná nová zkušenost, Srbové byli hodně důrazní. My jsme hráli chvíli dobře, chvíli špatně. Nebyly to od hráčů celkově špatné výkony, ale spoustu situací můžeme řešit klidněji. To musíme zlepšit,“ zhodnotil víkendové vystoupení trenér Nafarieh.