Neděle 27. dubna 2008 17.00

ČAFC Praha B – SK Motorlet Praha B 2:4 (2:3)

Sestava: Lukáš Trávníček – Antonín Kosina, Matěj Putík, Richard Malík, David Vávra, Pavel Dosadil – Josef Vomáčka, Michal Nussbauer, David Reinštein, Pavel Vrtiška – Radek Jedlička, Jakub Peták, Jitka Šnejdarová

Branky: 6. Putík, 24. Dosadil

Teprve v pátém jarním utkání přišla první porážka. Proti vyspělému soupeři však kluci podali srdnatý výkon a nemají se za co stydět. Proti podzimní porážce 1:8 na hřišti Motorletu byl patrný velký posun k lepšímu.

Premiéra na domácí umělé trávě nezačala dobře. Motorlet střelou zdálky otevřel již ve 2. minutě skóre. Čafáci brzy kontrovali, Matějův prudký rohový kop hosté nasměrovali do vlastní sítě. Motorlet však byl zatím nejsilnějším jarním protivníkem, dobře kombinoval a po rohovém kopu se znovu dostal do vedení. Tondovo sólo vyrovnáním neskončilo, a tak musel Lukášek čelit tvrdé palbě. Hosté trefili tyč, ale pak přece jen zvýšili na 1:3. Minutu před koncem poločasu si však na Matějův roh naběhl Pája a svojí první brankou v sezoně zachoval Čafce naději.

„Soupeř je technický, ale dělá nám pískovištní kličky. My už přece umíme víc,“ nabádal kluky o přestávce trenér Radek Jedlička. „Jsme doma, budeme hrát my! Hráči soupeře jsou větší, ale nesmíte od nich odpadávat. Budete jim viset na zádech,“ burcoval tým i kouč Josef Vomáčka.

Hned po rozehrání se vřítil do tutovky Tonda, ale trefil brankáře. Naopak soupeř si tečovanou střelou vedení pojistil. I když pak trefil břevno, další gól už nedal. Čiperkové v obraně Davídek I, Ríša a Pája odolávali habánům Motorletu. Dvě nebezpečné akce předvedl Míša, v záloze mu sekundovali Pepíno, Davídek II, Pavlík Vrtiška a Kuba II. Ráďa jištěný Jíťou se bil v útoku, ale skóre se již nezměnilo.

„Jsem na vás pyšný, vůbec mi nevadí, že jste na jaře poprvé prohráli. Nedělám z porážky  žádnou vědu, hráli proti nám velcí a silní kluci. Je dobré, že jsme jim dokázali dát dva góly,“ pochválil mužstvo Radek Jedlička.

Penalty vyhrála Čafka 7:6.

Penalty proměnili: Reinštein, Malík, Putík, Nussbauer, Vávra, Jedlička, Trávníček