4. 9. 2009

Středa 2. září 2009 16.30, hráno 5+1 na 3x20 minut

ČAFC Praha B–Dukla Praha 7:0, 1:3, 10:1

Sestava: Lukáš Trávníček – Radek Jedlička (1+4), Richard Malík (2+2), David Reinštein (1+1), David Souček (5+1), Marek Tůma (1+0) – Josef Vomáčka (3+1), Lubomír Dusil (1+0), Pavel Dosadil (2+1), Victor Ferreira (1+3), David Vávra (1+0)

Branky: 5. Tůma (Souček), 6. Souček (Jedlička), 9. Jedlička (Malík), 10. Souček (sam. akce), 17. Vávra (Vomáčka), 18. Ferreira, 20. Vomáčka (Ferreira)

Branka: 5. Reinštein (Jedlička)

Branky: 4. Souček (Reinštein), 7. Souček (sam. akce), 9. Malík (Jedlička), 9. Malík (Jedlička), 10. Souček (Malík), 11. Dosadil, 12. Dusil (Dosadil), 14. Dosadil, 16. Vomáčka (Ferreira), 19. Vomáčka (Ferreira)

Útočný fotbal, který je účelem nové soutěže s pěti hráči v poli na zmenšeném hřišti, se dostavil hned v premiéře. Kluci dosáhli ve svých minizápasech s Duklou výsledků 7:0, 1:3 a 10:1, áčko na vedlejším hřišti 5:1, 9:0 a 8:2, takže v součtu je celkový výsledek ČAFC–Dukla 40:7!

Žádné taktizování, smyslem je vstřelení co největšího počtu gólů. V první třetině proti sobě hrají na čtvrtině velkého hřiště ročníky 2000 a vedle se utkávají ročníky 1999. Ve druhé třetině se soupeři křížem prohodí a pro třetí třetinu si nasazení soupeřů vybere hostující tým. Výsledky všech šesti minizápasů se pak sečtou a určí konečný výsledek. Tentokrát byla role čafáků ulehčená v tom, že Dukla přijela jen s ročníkem 2000.

Trenéři střídali po deseti minutách kompletní pětky a v průběhu pak měnili posty hráčů. Kdo začínal v obraně, končil v útoku a opačně. Kluci si mohli novinky užít, alespoň jeden gól vstřelil každý z deseti hráčů v poli.

Domácí měli navrch také při penaltách, Čafka je vyhrála 8:3.

Penalty proměnili: Tůma, Malík, Vávra, Ferreira, Reinštein, Jedlička, Dusil, Trávníček