Nové parádní dresy pokřtila nečekaná porážka

Neděle 1. června 2014 15.15

AFK Slavoj Podolí–ČAFC Praha 2:1 (1:0)
Sestava: František Sedláček – Antonín Kosina, Petr Winternitz, Matěj Votruba, Michal Klimsza, Josef Vomáčka – Jakub Přikryl, Martin Sadílek, David Bezděka, Lukáš Listopad, Pavel Dosadil, Matyáš Kunst, Patrik Trčka – Jan Sadílek, Tomáš Zmij, Matěj Macho, Luka Kranjčevič
Branka: 48. Kosina (Bezděka)

Na podzim kluci porazili Podolí hladce 5:0 a teď pro ně mělo být posledním snadnějším soupeřem. Jenže hned úvod zápasu naznačil, že žádné papírové předpoklady neplatí. První dvě šance mělo Podolí. Pak převzali iniciativu hosté, jenže kromě přímých kopů a rohů se k pořádné příležitosti nepropracovali. A v 18. minutě si dali velmi kuriózní vlastní gól, což další vývoj zápasu výrazně poznamenalo. Podolí si navíc brzy došlo také pro penaltu, ale naštěstí ji zahodilo.

„Máme co napravovat. Inkasovaným gólem se teď vůbec nezabývejte, berte to, jako by byl stav 0:0. Snažte se řešit situace víc fotbalově a víc ohrožovat branku soupeře,“ nabádal kluky o přestávce trenér David Kopec.

Ve druhém poločase se úsilí favorita přece jen zvýšilo a ve 48. minutě bylo vyrovnáno. David chytrou uličkou uvolnil Tondu a ten svůj výborný výkon korunoval mazáckým přehozením brankáře. Klidně mohl skóre i otočit, ale hlavou nedokázal v další tutovce nasměrovat míč mezi tři tyče. Čafáci ještě jednou skórovali, protože i Tomáš přeloboval brankáře přesně, jenže domácí pomezní hájil své barvy zvednutím praporku a rozhodčí gól neuznal… Upření regulérní branky hosty rozhodilo natolik, že nakonec nezískali ani bod. Podolí potrestalo nakumulované hrubky v obraně vítěznou trefu a nečekanou výhru už ubránilo.

„Prohrát s takovým soupeřem… Měli dvě šance za druhý poločas, a stejně vyhráli. Asi je to realita, na co máme,“ neskrýval kouč Kopec zklamání.