Pátek 23. května 2008 16.00

FC Tempo Praha – ČAFC Praha B 11:2 (6:1)

Sestava: Lukáš Trávníček – Pavel Dosadil, Jakub Nesvadba, Antonín Kosina – Ríša Malík, Josef Vomáčka, Matěj Putík, Tomáš Fortelka – Radek Jedlička, Jakub Peták

Branky: Putík 2

Vysoká porážka, ale zápas na hřišti lídra ani jinak skončit nemohl. Tempo disponuje urostlými vyspělými hráči, proti nimž se postavila velmi oslabená sestava Čafky.

Pro nemoc, školu v přírodě nebo vyražený zub se omluvili Marek Tůma, Michal Nussbauer, David Souček, David Reinštein, David Vávra, Luboš Dusil, Patrik Hozák, Jitka Šneidarová... Trenéři tak měli k dispozici jen dva hráče na střídání. A domácí ke všemu již v 1. minutě otevřeli skóre. Na hostující branku se valily další útoky. Dobře zakročil Tonda v obraně i Lukášek v brance. Nečekaně udeřilo na druhé straně a Matěj vyrovnal! Rodiče i trenéři jsou mile překvapeni, Tempo se však zastavit nenechalo a nastartovalo velký brankostroj. Domácí hráči jsou abnormálně narostlí a naši kluci jim nestačí. Přesto si troufají na protiútoky. Ráďa je faulován a  Matěj zahrává přímý kop. Také Kuba Peták má obrovskou šanci. Ríša statečně bojuje s vysokou desítkou, Pája zase s jiným habánem. Ráďa proráží, co se dá. Kluci jsou před přestávkou unavení, poločas končí 6:1.

„Snažte se zahrát si pro radost, proti tak silnému soupeři o nic jiného ani nejde,“ povzbuzuje trenér Radek Jedlička kluky, kterým přišly fandit i nejmenší dvě fanynky Čafky Nikolka Hozáková a Karolínka Fortelková.

První nápor Tempa ve druhé půli zachránil Ríša, který se posunul do zálohy. Naproti tomu Ráďa hraje v obraně. S několika šancemi si Lukášek poradil. V záloze se snaží Pepíno s novým účesem a v útoku zase Tomášek. Jen co se však dalo do deště a rodiče roztáhli deštníky, začalo skóre zase narůstat. Kuba Peták má svůj den a v útoku se moc snaží. Ráďův přímý kop končí nad brankou. Ještěže poslední gól patří Čafce. Matěj z přímého kopu z půlky hřiště upravuje na 11:2. Kuba Nesvadba hraje posledního, Pepíno s Pájou brání. Naši kluci měli pár posledních šancí, bylo hezké, že to do poslední minuty nevzdali.

„Soupeř měl o dvě až tři hlavy větší hráče, rychlé, silné, s prudkým nákopem. Nás bylo jen deset, přesto kluci zahráli docela dobře, snažili se,“ pochválil oslabené mužstvo Radek Jedlička.

Penalty vyhrálo domácí Tempo 8:6.

Penalty proměnili: Putík, Nesvadba, Kosina, Malík, Peták, Trávníček