Pondělí 26. října 2009 16.30, hráno 5+1 na 4x15 minut

ČAFC Praha B–Slavia Praha 1:5, 0:3, 0:4, 1:2

Sestava: Lukáš Trávníček – Richard Malík, Radek Jedlička, David Souček, Marek Tůma, Lubomír Dusil, Victor Ferreira, David Reinštein, Pavel Dosadil, Jitka Šnejdarová, Patrik Hozák, Samuel Heller

Branka: 5. Tůma (Reinštein)

Branka: 7. Malík (sam. akce)

Další kvalitní soupeř se postavil proti klukům v předposledním podzimním dílu soutěže 5+1. Dobře kombinující slávisté měli navrch, čafáci jim podlehli 1:5, 0:3, 0:4 a 1:2, áčko hrálo na vedlejším hřišti 2:0, 2:0, 2:4 a 2:4, takže celkově vyhrála hostující Slavia 22:10.

Byla to poučná bitva. Slávisté si sérií narážeček uměli poradit v každé situaci, což je přesně způsob, který si hra na zmenšeném hřišti vyžaduje. Čafáci s nimi horko těžko drželi krok. „Tihle kluci si umějí balón narazit. Je třeba zachytávat jejich pohyb už od útočníků,“ upozorňoval trenér Josef Vomáčka během první přestávky. Jak už se stalo v soubojích s velkými soupeři zvykem, nejlépe se klukům dařilo v závěrečné čtvrtině, kterou prohráli jen o gól. O trefy domácích se postarali Marek a Ríša.

Penalty proměnili: Souček, Hozák, Dosadil, Trávníček