Sobota 25. dubna 2009 8.30

ČAFC Praha–SK Motorlet Praha B 1:3 (0:0)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Radek Jedlička – Pavel Dosadil, David Reinštein, Josef Vomáčka, Victor Ferreira, Marek Tůma, Richard Malík, Lubomír Dusil – David Vávra, Jitka Šnejdarová

Branka: 39. Souček (Dosadil)

Čafáci se na jaře drží nového trendu - venku vyhrávají, doma prohrávají. Po Slavii uspěl na Čafce také Motorlet, který tak klukům vrátil podzimní porážku 0:2 na svém hřišti. Právě Motorlet přitom se Spartou a Aritmou patří k největším pronásledovatelům vedoucího týmu tabulky.

Začátek nebyl zlý. Marek předvedl svůj tradiční únik, po němž střílel Victor. Druhou šanci připravil Pavel a David Vávra pálil těsně nad. Když pak Lukáš chytil prudkou střelu, mohlo útočné snažení pokračovat. Ríša pronikl po křídle, Pepovu střelu zblokoval soupeř a zdálky to zkusila i Jitka. Postupně se však iniciativy chopil soupeř. Radek několikrát hasil nebezpečí jako poslední instance před Lukášem, na něhož mířily další střely. Motorlet nás začal přehrávat.

„Přestáváme hrát, nemáme jediný odkopnutý balon! Začali jsme sice aktivně, pak ale hru ovládl soupeř,“ upozorňoval o přestávce trenér Radek Jedlička. „Střední záložníci musí držet střed hřiště. Vpředu už nenakopáváme, ale hledáme spoluhráče,“ dodával kouč Josef Vomáčka.

Hned po výkopu si to Marek namířil k brance soupeře, ale skóre otevřel ve 28. minutě Motorlet. Kluci odpověděli sólem Davida Součka, zabojovali i Luboš a David Reinštein. Soupeř měl ovšem navrch a ve 38. minutě mu vlastní gól pomohl ke dvoubrankovému náskoku. Naděje však ještě žila, hned poté totiž Pavel a David Souček důrazně vybojovali míč před brankou hostů a druhý z nich snížil. Zápas tak rozhodla až další individuální akce Motorletu, dvěma velkým šancím Davida Vávry v závěru chybělo gólové zakončení.

„Prohráli jsme, bylo to slaboučké. Pochválit můžu jen Victora. Prohráváme všechny osobní souboje, musíme toho hodně zlepšit,“ zhodnotil zápas Radek Jedlička.

Hosté uspěli také v penaltách, vyhráli je 7:3.

Penalty proměnili: Ferreira,  Souček, Trávníček