Sobota 4. září 2010 8.45

Viktoria Žižkov–ČAFC Praha 7:1 (4:0)

Sestava: Martin Mandík – Jiří Švarc, Radek Jedlička, Jeroným Bohdan, Pavel Dosadil, Lubomír Dusil – David Souček (1+0), Victor Ferreira, Martin Rattay (0+1), Marek Tůma, David Reinštein, Josef Vomáčka, Jitka Šnejdarová

Branka: 30. Souček (Rattay)

Hodně krušně začalo čafákům jejich účinkování v pražském přeboru. Po krátké době se zase vrátili do Horních Počernic, kde odehráli červnový Eon Junior Cup. A znovu si ověřili, že dokud se nezbaví pohodlnosti a zlozvyků, s nimiž si vystačili ve II. třídě, nemohou elitě konkurovat. V premiéře prohráli 1:7.

Viktorce se to hrálo, když hned v 5. minutě dostala od hostů milou pozornost. Místo toho, aby Marek dostal finální přihrávku do tutového brejku, domácí pomalou rozehrávku zachytili, sami utekli a otevřeli skóre. V další desetiminutovce ještě naděje hostů žila. Martin Rattay měl dvě šance a Martin Mandík přečísloval soupeře svými výběhy z branky na rohové kopy. Jenže viktoriáni v 16. minutě přidali druhý gól a do přestávky přidali ještě další dva.

„Projevuje se všechno to, co flákáte na tréninku. Pak můžete jít zpátky do druhé třídy. Prohráváte 4:0 a ani nemrknete… Nevím, čeho se bojíte, musíte začít bojovat,“ zlobil se trenér Petr Mandík. „Vůbec na sebe nemluvíte, neslyšel jsem na hřišti jediné slovo,“ přidával se jeho kolega Josef Vomáčka.

Jejich kritika měla alespoň krátkodobý efekt. Začátek druhé půle byl v podání hostů nejlepším úsekem zápasu. Pět minut po pauze dokonce David Souček přehodil brankáře a vstřelil první gól čafáků v přeboru. Přišla i další šance a závary, jenže o pět minut později si kluci dali vlastní gól a tím pokus o zvrat skončil. Viktorka sice měla až do konce problémy s Martinovými dlouhými výkopy, na hřišti však jasně vládla a dala ještě dva góly. Hosté trefili po rohu břevno, víc nestihli.

„Zápasu by spíš odpovídal výsledek 8:5 či 7:4, tři góly jsme si dali vlastně sami… Soupeř byl samozřejmě lepší a zaslouženě vyhrál, více neproměněných šancí však bylo na naší straně,“ hodnotil kouč Mandík.

Penalty vyhrála Čafka 9:8, penalty proměnili: Tůma, Bohdan, Ferreira, Reinštein, Dosadil, Jedlička, Šnejdarová, Vomáčka, Mandík