Středa 23. září 2009 17.00, hráno 5+1 na 3x20 minut

Viktoria Žižkov–ČAFC Praha B 3:0, 12:0, 2:2

Sestava: Richard Kühnel – Radek Jedlička, Josef Vomáčka, Richard Malík, Lubomír Dusil, Victor Ferreira, David Reinštein, Marek Tůma, Pavel Dosadil, David Vávra

Branky: 3. Jedlička (Reinštein), 5. Malík (penalta)

Dvě solidní třetiny se spoustou zahozených šancí a prostřední pasáž se zaslouženým debaklem, to je bilance duelu na půdě Viktorie Žižkov. Kluci dosáhli výsledků 0:3, 0:12 a 2:2, áčko na vedlejším hřišti 1:5, 5:0 a 2:8, takže domácí v celkovém součtu vyhráli 30:10.

Čafáci si do své sbírky hřišť, kde nastoupili, přidali stadion v Horních Počernicích, který byl ještě nedávno domovem druholigového Xaverova. Trenérem soupeře z Viktorie Žikžkov je internacionál Radek Bejbl, vicemistr Evropy z Anglie 1996. Kluci se však před ním vůbec nevytáhli. V první třetině nehráli zle, postupně si vypracovali snad pět tutových šancí, jenže víc než nastřelenou tyč z nich nevytěžili. Ve druhé třetině proti silnější garnituře Viktorky propadli na celé čáře a skóre 0:12 mluví za vše. Většinu třetí části pak vedli, domácí však stačili vyrovnat. V dresu protivníka se představil také bývalý čafák Petr Kotlín.

„Jako by klukům tento druh fotbalu vůbec neseděl. A to ještě musejí být rádi, že Ríša Kühnel, který se postavil do branky poprvé, po jejich chybách spoustě gólů zabránil,“ konstatoval trenér Radek Jedlička.

Místo penalt si kluci po zápase poprvé zkusili nájezdy na brankáře, proměnili je Reinštein, Dusil, Ferreira a Jedlička.