Premiéra s tradičním soupeřem i výsledkem

SK Aritma Praha – ČAFC Praha 0:2 (0:2)

Sestava: Lukáš Trávníček – David Souček, Radek Jedlička – Pavel Dosadil, Michal Nussbauer, Josef Vomáčka, Marek Tůma – David Vávra

David Reinštein, Tomáš Fortelka, Jakub Nesvadba, Jakub Peták

Branky: 14. Nussbauer (po chybě soupeře), 25. Vávra (Tůma)

Můžete si na to vsadit. Kluci pokaždé začínají mistrovskou sezonu s Aritmou – a zápas vždy skončí výsledkem 2:0. Zatímco před rokem tímto skóre vyhráli ve Vokovicích domácí, v jarní premiéře na hřišti v Uhříněvsi jim to Čafáci oplatili. A na vítězné vlně se udrželi! Během utkání došlo i na vloženou grotesku a brankář Lukáš Trávníček drží neprůstřelnost již parádních 165 minut.

Začátek přitom nebyl jednoduchý. Aritma dokázala kombinovat a ohrozit naši branku střelou zdálky či rychlým brejkem. Kluci byli dost zaražení, a tak kapitánské uklidnění přišlo jako na zavolanou. Michal vystihl chybnou rozehrávku soupeře a míč mazácky poslal do horního růžku branky. Vedení jsme mohli brzy ztratit, ale Lukáš předvedl klíčový zákrok zápasu a zlikvidoval tutovou šanci urostlého útočníka. David SoučekRadkem kralovali v obraně, takže Marek, Pepa, David Reinštein či Tomáš zkoušeli útočit po stranách.

V poslední minutě první půle došlo na humornou scénku. „Pane trenére, můžu střídat?“ hlásil se David Vávra. „Proboha proč?“ děsil se František Kříž. „Protože mám žízeň…“ Opařený kouč rázně zahnal malého žíznivce zpátky na hřiště – a dobře udělal. Marek totiž svým typickým únikem stačil vypracovat poslední šanci a důrazný David ji proměnil.

„Dobrý boj, ale víc se soustřeďte. Soupeř je nebezpečný,“ upozorňoval trenér Kříž o přestávce. „Všechny akce táhne Mára, zprava nebyl jediný útok. Jsme moc zatažení, nechali jsme Aritmu celý poločas útočit,“ přidával se asistent Josef Vomáčka.

Ve druhém poločase už měli kluci zápas pod kontrolou. Probrala se i pravá strana a Aritmě bylo horko. Pavel se prodral do šance a prudkou střelou trefil tyč. Konstrukce se ještě chvěla, když téměř stejné místo orazítkoval také Michal… Šance měli ještě Jakubové Peták i Nesvadba, zdálky nebezpečně pálil skvěle hrající David Souček. Gól už nepadl, první tři body jsou doma.

„Cigi, caga, Čafka – gól! Kdo je nejlepší? Čafka! Kdo vyhraje? Čafka!“ nesl se kabinou po zápase nový vítězný slogan týmu. Trenéři podali všem hrdinům ruku a poděkovali za poctivý výkon. „Děkujeme vám, dobře odvedená práce!“

Penalty skončily smírně 4:4.

Penalty proměnili: Jedlička, Reinštein, Souček, Dosadil