První gól vstřelen, teď ještě také zabodovat

Neděle 21. září 2014 10.30

Aritma Praha–ČAFC Praha 7:1 (2:0)
Sestava: Nikola Kranjčevič – Matěj Hrstka, Tomáš Mašek velký, Josef Vomáčka, Lukáš Listopad, Alan Mamudov, Šimon Hruška – Otto Novotný, Luka Kranjčevič, Aneta Pochmanová, Patrik Trčka, Adam Krejzl, Kryštof Kopec, Tomáš Mašek malý – Pavel Dosadil, Martin Müller
Branka: 66. Trčka (Müller)

Čafáky v týdnu povzbudil postup v poháru, jenže na Aritmě to byl nerovný boj. Zkušený dvoutisícovkový soupeř spolupracuje s Duklou, takže má široký výběr hráčů a v přeboru bude patřit k nejlepším. Ve 12. minutě se ujal vedení po brejku po křídle, druhý gól přidal po rychlé akci středem hřiště. Jinak ale čafáci náporu Aritmy statečně odolávali a do přestávky předváděli velmi nadějný výkon.

„Bojujeme a jsem spokojený s tím, co na hřišti předvádíme. Chybí nám ještě větší důraz a víc přesnosti v přechodové fázi. Soupeř je větší, silnější, musíme mu to důrazem ztížit. Takový zápas vám dá mnohem víc než třeba utkání s PSK, takhle vypadá fotbal. Jen musíme vydržet fyzicky a hrát dál, i kdybychom dostali další góly,“ přál si o přestávce trenér Martin Listopad.

Po přestávce Nikola předvedl další vydařený zákrok, Hruša zase vykopával míč z prázdné branky. Potom vzdor čafáků přece jen na chvíli polevil a domácí během deseti minut přidali další čtyři branky. Hosté ovšem nesložili zbraně a zase se vzpamatovali. Aneta dokázala držet míč ve středu hřiště a jednou těsně minula odkrytou branku. Začínalo se zdát, že i třetí zápas v přeboru znovu skončí výsledkem 0:6. Pět minut před koncem Aritma přidala sedmý gól, hned poté však přišel vytoužený okamžik. Martin adresoval přihrávku do vápna a Patrik na druhý pokus poslal míč pod břevno do sítě. Byl to první gól Čafky v přeboru.

„Na tomto výkonu můžeme dál stavět, až přijdou soupeři, s nimiž bude naděje bodovat. To se nám bude hodit. Až na úvod druhé půle jsme pokračovali v tom dobrém. Jsem spokojený,“ zhodnotil Martin.