Neděle 4. května 2014 15.15

ABC Braník–ČAFC Praha 7:0 (4:0)
Sestava: Jakub Přikryl – Antonín Kosina, Petr Winternitz, Josef Vomáčka, Michal Klimsza – Matěj Votruba, Jan Sadílek, Martin Sadílek, Lukáš Listopad, Pavel Dosadil, Matyáš Kunst – Tomáš Zmij, Nikola Kranjčevič, Luka Kranjčevič
Žluté karty: Winternitz, Vomáčka

Jen čtvrt hodiny kluci odolali. Pak se góly začaly sypat. Hned po první brance domácích mohli čafáci vyrovnat. Po Tomášově centru trefil Martin vydařenou střelou břevno. To byl bohužel jediný moment, o němž lze říci, že mohl průběh zápasu zvrátit. Tím spíše, že rovnou z protiútoku protivník skóroval. A z dalšího brejku přidal třetí trefu – během tří minut Braník nasázel tři góly a vedl 3:0. Čtvrtý gól v samém závěru jen podtrhl zoufalý poločas. A protože kouč chystal obávaný Fergusonův fén, odvedl nezdárné sportovce raději na druhou stranu hřiště, aby diváci u střídaček neměli moc velké divadlo.

„Je to hrozné, nedá se na to dívat! Zápas jste pojali jako prvomájový průvod, už chybí jen rozdat mávátka do rukou… Soupeř je u všech balonů dřív, ve všech soubojích je důraznější,“ láteřil trenér David Kopec.

Braník útočil také po přestávce, další góly naštěstí v úvodu druhého poločasu nepřidal. Kuba statečně zvládal nezvyklou roli brankáře a třeba za zákrok, kdy pod břevno mířící bombu vyrazil na roh, sklidil potlesk diváků. Honza se individuální akcí postaral o nebezpečí, ale Braník byl dál jasně lepší. V rozmezí 57.-61. minuty zase vstřelil tři góly a čafáci museli být rádi, že katastrofální zápas neskončil ještě větším výpraskem.

„Soupeř je rychlík a my motoráček. Hráli jsme tady jako druhotřídní tým, hrozné,“ srovnával kouč Kopec.