7. 11. 2011

Sobota 5. listopadu 2011 13.00

ČAFC Praha–ABC Braník 0:5 (0:2)

Sestava: František Sedláček – Jan Sadílek, Tomáš Zmij, Antonín Kosina, Josef Vomáčka – David Reinštein, Matěj Putík, Tomáš Ratner, Pavel Dosadil – Lukáš Praus

Vzhledem k přítomnosti dvou exčafáků v mužstvu soupeře, Nýdyho a Marka Plasse, měl duel s Braníkem příchuť derby. Favorizovaní hosté do něj vstoupili mnohem lépe. Již v 5. minutě se po úniku po křídle a pohotovém zakončení ujali vedení. O pět minut později se kluci mohli chytnout. Lukáš došel pro penaltu, ale střela Tomáše Zmije byla příliš prudká a branku minula. Braník měl navrch, a když i na druhé straně způsobil penaltu Pavel, šel do dvoubrankového vedení. Naděje však ještě žila, protože obránci Honza, Tomáš, Tonda a Pepa spoustu dalších střel zblokovali.

Kluci před zápasem přišli i o Matěje Votrubu a někteří další hráli se sebezapřením či pod obstřiky. Třeba Matěj Putík, který to znovu zkoušel také jako útočník. Střela Ratyho se bohužel neujala, naopak Braník přihrávku za obranu využil a o chvíli později střelou k tyči zvýšil už na 0:4. Kouč Nafarieh tedy zredukoval obranu na dva hráče a vysunul kapitána do útoku. Čafáci pak předvedli svoji nejlepší pasáž v utkání. Pavel přesně odcentroval, Tomášova hlavička byla gólová, jenže brankář míč skvěle vyrazil. Stejně tak se vyznamenal i při dobře zakončeném sóle Lukáše. Svoji nulu pak gólman uhájil i po dobré střele Davida. Braník byl v zakončení přesnější a po rohu přidal pátý gól. Nýdy si navíc těsně před koncem došel pro třetí penaltu v utkání, Fanda mu ji však chytil.

„Odehráli jsme velmi rozpačitý zápas. Neměli jsme hráče stoprocentně zdravé, soupeř nás navíc tlačil. Alespoň Tonda zahrál výborně a spoustu šancí zmařil. Ve srovnání s Braníkem jsme byli hodně pomalí,“ hodnotil nevydařenou partii trenér Hamed Nafarieh.