Sobota 13. listopadu 2010 8.30

ČAFC Praha–Slavoj Podolí 1:1 (1:0)

Sestava: Richard Kühnel – Pavel Dosadil, Radek Jedlička, Lukáš Listopad, Jiří Pavlík – David Souček, Lukáš Hrdlička, Josef Vomáčka, Patrik Trčka – David Reinštein, Lubomír Dusil

Branka: 9. vlastní

Jednotvárný podzim 2010 rozhodně nebyl. Adaptace v přeboru, vysoké porážky na úvod, potom první výhry. Výměna trenérů a odchod sedmi hráčů základního kádru. Jen díky pomoci mladších spoluhráčů tak čafáci mohli nastoupit k poslednímu zápasu a vybojovat bod s Podolím. O čtvrtou podzimní výhru přitom přišli šest minut před koncem…

Začátek nebyl špatný. Střelu Lukáše Listopada ještě hosté zblokovali, v 9. minutě však zahřmělo. David Reinštein zahrál rohový kop pěkně ostře, obrana Slavoje pod tlakem zazmatkovala a sama překonala vlastního brankáře… Ríša ošemetné šance soupeře řešil s klidem, o to větší škoda byla, že kluci před ním jen minimálně stříleli a nebyli pro hosty nebezpeční.

„Vůbec se mi to nelíbí. Je to holomajzna a soupeř cítí, že nás přehrává. Chybí nám střelba, musíte pro výhru udělat něco navíc. Ale nevěste hlavu, vedeme 1:0. Pojďte hrát, chce to trochu radosti z fotbalu,“ burcoval tým o přestávce trenér Martin Listopad. „Potřebujeme víc klidu, rozehrávka musí být přesná již odzadu,“ přidával se asistent Josef Vomáčka.

Po přestávce střel přece jen přibylo, postarali se o ně David Souček, Lukáš Hrdlička či Jirka. Obranu řídil Radek, po stranách měli hru roztahovat Pavel a Patrik, vpředu se pral Luboš. Podolí však bylo aktivnější a Ríša musel být pořád ve střehu. Šest minut před koncem obránci soupeře faulovali Davida Součka a rozhodčí si už dával píšťalku do úst. Odpískání přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti si však kdoví proč rozmyslel, soupeř toho využil k brejku, z něhož vyrovnal… Pepa pak přesně rozehrál rohový kop a David Souček hlavičkoval těsně nad, tutovku na vítězný gól mělo i Podolí. Skóre se však už nezměnilo, takže Čafce patří po podzimu za deset získaných bodů deváté místo v tabulce přeboru.

„Pochvalu za tento zápas zaslouží jen brankář, který vás podržel. Kolektivní výkon vypadá jinak. Na tréninku hodně zlobíte, to se bude muset změnit,“ loučil se s kluky kouč Listopad. „Je pravda, že kluci na sebe nejsou v této sestavě zvyklí. Musí se přes zimu naučit, jak roztáhnout hřiště a nabízet se, aby bylo komu přihrát,“ dodával jeho kolega Vomáčka.

Penalty vyhrálo Podolí 8:3, penalty proměnili: Listopad, Vomáčka, Kühnel.