2. 6. 2013
Středa 29. května 2013 17.30
Tempo Praha–ČAFC Praha 5:5 (4:3)
Sestava: Cyril Popek – Jan Volenec, David Reinštein, Michal Landík, Pavel Dosadil – Lukáš Hrdlička, Lukáš Listopad, Aneta Pochmanová, Adam Krejzl – Martin Müller, Jiří Pavlík
Branky: 6. Reinštein (samostatná akce), 27. Müller (Dosadil), 28. Reinštein (samostatná akce), 51. Reinštein (chyba obrany), 54. Reinštein (chyba obrany)

Vzájemné zápasy zkrátka musí provázet rozmary počasí. Podzimní slavná výhra se zrodila po odklizení prvního sněhu, jarní duel byl kvůli podmáčenému hřišti odložen a také druhému pokusu předcházela bouřka a déšť. Zápas se tedy odehrál na vedlejším méně rovném hřišti, kde několik močálů výrazně ztížilo zpracování míče.

Začátek se povedl. Cyrda zabránil jasnému gólu a David ukázal, že každá střela bude na vodou nasáklém trávníku nebezpečná. Míč před gólmanem sklouzl a skončil v síti! Urostlejší domácí ovšem brzy otočili na 2:1 a navíc zahodili penaltu. A ve 26. minutě už vedli 4:1. Okamžitě však začal další velký obrat čafáků. Pavel dlouhým pasem poslal do sóla Martina, který labužnicky přehodil brankáře. A hned o minutu později završil David samostatnou akci gólovou střelou pod břevno, šanci měl i Adam.

„Dvě třetiny poločasu jsme byli statičtí, daleko od soupeře. Máme lepšího gólmana, tak toho využijte a toho jejich zasypte střelami,“ nabádal v šatně trenér Martin Listopad. „Nejsme schopní převzít balon po rozehrávce od brankáře, dostáváme z toho zbytečné góly,“ upozorňoval kouč Jiří Pavlík.

Druhou půli otevřela Honzova jedovka. Tempo bylo stále nebezpečné, ale odpor Čafky ho zaskočil. David zachytil rozehrávku domácích a vyrovnal. A když pak domácí chybu opakovali, lehkým kolouščím skokem dohopkal před brankáře a přidal svůj čtvrtý gól! Další mohla dát Aneta, která pak v průběhu tvrdé bitvy utrpěla krvavý šrám v obličeji. Během její absence však držel střed hřiště Lisťa a naděje na senzační výhru žila. Šanci měl i Hrdla, v bažinách osvědčili svou bojovnost Michal a Jíra. Nutno však přiznat, že Tempo si v závěru vytvářelo velké šance a při Cyrdovi stálo nejednou neuvěřitelné štěstí. Až tři minuty před koncem ho opustilo. Tempo kopalo druhou penaltu, tentokrát ji proměnilo a stanovilo tak konečnou remízu 5:5.

„Maximální spokojenost a velká pochvala, obrátili jste téměř nemožné! Na to, že jsme prohrávali 4:1 a oni měli víc tutovek, jsme podali dobrý výkon,“ ocenil Martin. „Až na prvních 26 minut, to jsem se koukal na hodinky přesně,“ dodal s úsměvem Jíra.